Naše škola se v letošním školním roce zapojí do projektu E-Bezpečí. Navážeme tak na loňské aktivity, které se týkaly nebezpečí internetu (stránky loňského projektu).

V letošním roce budou naši žáci soutěžit v první kole soutěže projektu E-Bezpečí zaměřené na nebezpečné komunikační jevy spojené s elektronickou komunikací (např. komunikace pomocí mobilního telefonu nebo komunikace realizovaná prostřednictvím internetu).

Letošním tématem soutěže je Kybergrooming – pozor na virtuální kamarády.

Termín kybergrooming označuje elektronickou komunikaci s neznámým člověkem, jež se snaží svou oběť manipulativními postupy vylákat na osobní schůzku s cílem oběť např. sexuálně obtěžovat či zneužít. Téma kybergroomingu bylo zvoleno záměrně, neboť tento problém je stále aktuální. Podle výzkumů komunikuje v rámci elektronické komunikace každé čtvrté dítě s neznámými lidmi, přičemž 20 % oslovených dětí je ochotno se s takovým člověkem setkat i v reálném životě.

———————–

Poslechněte si
Poslechněte si záznam živého vysílání Policejního zápisníku na rádiu Český rozhlas Olomouc, který naleznete zde.

———————–

Na těchto stránkách můžete sledovat průběžné výsledky našich žáků.

Mgr. Pavel Procházka