V týdnu od 10. 10. do 13. 10. probíhaly na prvním stupni projektové dny pod názvem ,,Podzimní draci.“

Téma drak se promítalo do všech vyučovacích hodin a činností. V českém jazyce žáci psali básničky, pohádky, příběhy, dopisy a vymýšleli dračí jména. V matematice počítali nejmenší prvňáčci mašličky. Ve vyšších třídách řešili a vymýšleli slovní úkoly. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech vyráběly děti plakáty, draky z různých materiálů, tvořily a skládaly puzzle. V hudební výchově zpívaly písně o podzimu. V prvouce, přírodovědě a vlastivědě pozorovaly proměny přírody na podzim. Seznámily se i s historií pouštění draků.

Práce se žákům dařila, všechny úkoly prováděli s radostí a s nadšením. Mezi dětmi jsme dokonce objevili literární talenty. Ukázku si můžete přečíst a posoudit, jak se nám práce povedla. Ostatní díla žáků jsou vystavena na webových stránkách školy.

Dopis drakovi

Ahoj draku, moc rád bych tě zítra viděl u nás ve městě. Doufám, že k nám zaletíš na návštěvu.

K jídlu bychom ti dali to, co mají draci nejraději (dnes jsem koupil salát). Doufám, že s tebou přiletí i ty dvě hlavy! Můžeš s sebou vzít i kamarády nebo rodinu nebo obojí. Mrzí mě, že sis minulý rok namohl pravé křídlo a doufám, že tě už křídlo nebolí. Slibuji, že se to už nestane.

Můžeš s námi jít pouštět draky. Vezmu s sebou bílého koně.

S pozdravem tvůj Martin a Dan