Ve dnech 20. – 22. září 2011 jsme vyrazili s žáky 8. tříd na adaptační pobyt do Jedova u Náměště nad Oslavou.  Adapťák pro nás není nic nového, vždyť jedeme už po třetí, ale stejně jsme se moc těšili. Seznámit se s novými spolužáky, kteří přišli po prázdninách ze školy v Ketkovicích, zažít trochu dobrodružství a hlavně spoustu legrace při hrách, něco nového se naučit.

„Při poklesu produktivity práce na nulu projeví se totální nedostatek kruhového pečiva působícího obezitu obyvatelstva.“ Že nevíte, co to znamená? Hádejte! Toto byl jeden z mnoha úkolů, které jsme společně řešili. Napovíme vám, jde o přísloví. Pestrý program plný her pro nás připravili pracovníci SVČ Jirka Obršlík a Lucie Malá. Hry byly zaměřené především na spolupráci ve skupině a komunikaci. Společně jsme rozmotávali gornický uzel, hádali vědecká přísloví, procházeli „minovým polem“ a také v noci řešili zašifrovaný vzkaz.

Ve volných chvílích se opravdu nikdo nenudil – hráli jsme společně přehazovanou, povídali si o prázdninách či zkoušeli novinku  – slackline  tj.pružná guma natažená mezi dvěma stromy, přejít ji nebylo opravdu jednoduché, ale moc se nám to zalíbilo.

Za příjemně strávené tři dny patří velké poděkování Jirkovi a Lucce za perfektní program a kuchařce paní Hájkové za výborná jídla.

A závěrem. . .  „Celej adapťák byl super! Myslím, že jsme si ho pořádně užili!“ Bára Č.