Již tradičně jsme my, žáci devátých ročníků, připravili pěkné dopoledne pro své malé spolužáky a děti ze školky na Chřestové ulici.

Máme svátek a chceme se spolu bavit. A kdo by neměl rád pohádky a procházku pohádkovým lesem … princeznu a spanilého prince, hodnou čarodějnici, různá zvířátka, víly nebo legrační klauny … ty přece nepotkáváme každý den.

A když dětem čtou pohádky, dávají hádanky, učí je „lovit ryby“ nebo správně mířit a trefit cíl, postavit z kostek věž, skákat v pytlích, neupustit míček a ještě když si s nimi můžou zazpívat oblíbené písničky, zatancovat si … prostě si s nimi zahrát a vydovádět se … co lepšího si přát. Celým dopolednem provázela princezna Martina s princem Honzou. Děti je nenechaly ani na minutku odpočinout, „zachránilo“ je až vystoupení živé kapely GJB  Rock String, která se všem moc líbila.

A na závěr zatancovala děvčata z taneční skupiny Mighty Shake. Nikomu se nechtělo odcházet, i když bylo chladno, atmosféra byla skvělá, jenom nám vadilo, že sluníčko brzy zakryly mraky a spustil se déšť.

Odnesli jsme si však pěkné vzpomínky a ti malí i drobné dárečky. Možná, že večer ve spánku jim skřítkové zaťukali na okýnka a přinesli pěkné sníčky, jaké jiné než pohádkové.

 Mgr. Marta Makešová

 

Fotografie ke stažení

Video

Den dětí

Vystoupení MIGHTY SHAKE

 

Den dětí aneb Děti dětem na 2. stupni

Zatímco naši starší spolužáci připravili Den dětí mladším žákům v parku na Réně,  my jsme zůstali ve škole. Pro některé by se to mohla zdát být nuda, ale i my jsme slavili Den dětí a neučili jsme se! Dopoledne nám vyplnil program připravený metodičkou prevence, p. uč. Skládalovou. Během tří vyučovacích hodin jsme společně „přenesli bombu“ chodbami školy, z atomů jsme tvořili molekuly,  prošli „bažinou“, přestoupili z jedné lodi na druhou, namalovali společně „třídní Scrable“ a taky jsme řekli svůj názor k tématu „Kouřím. Piju. Jsem dospělý!“. Tři vyučovací hodiny utekly jako voda a těšili jsme, že půjdeme za spolužáky na Rénu. Bohužel, naše plány nám překazil déšť. Malou útěchou nám byl alespoň oplatek, který jsme dostali jako dárek ke Dni dětí.

 

Žáci 6., 7. a 8. ročníku