14. – 16. září 2011

Ve středu měla třída 6. B jen čtyři vyučovací hodiny. A proč toho zkrácení rozvrhu? V jednu hodinu totiž odjela i se svou třídní učitelkou na svůj první adaptační pobyt. Cesta trvala asi 20 minut, jeli jsme do ubytovny na Skřípíně, která leží v malebném údolí řeky Oslavy.

Po příjezdu jsme sice museli pěšky, ale naštěstí jsme se nemuseli vláčet s taškami, protože nám je odvezl autem instruktor ze SVČ.

Když jsme přišli do ubytovny, děti byly hned pro, aby hrály nějakou hru, a tak si pro zahřátí daly „Na schovávanou“. Poté se nás ujal Tomáš s Markétou, instruktoři ze SVČ, kteří pro nás měli nachystanou spoustu řadu her. „Veselý Vašek“ – pro lepší seznámení a taky hru „Toaletní papír“. Venku jsme si zahráli hry „Kuželku“ a „Šajba, šajba, lusk“. Večer jsme si opékali špekáčky a pak vyráběli plakát své třídy, ten si vystavíme ve třídě.

Druhý den ráno byla malá rozcvička na téma „Evoluce“. Po snídani hra „Mnohonožka“, do té se všichni plně zapojili tak, že byli všichni pěkně uhnaní. Po obědě a poledním klidu přišla na řadu hra na přemýšlení „Farmáři“ – každý z pěti farmářů má jiný dům, jiné auto, pěstuje jinou plodinu a chová jiná zvířata, ale kdo které?

Velký úspěch měla hra „Zachraňte kuře“, kdy děti měly za pomocí různých věcí, které si mohly vybrat z dané nabídky, zachránit vajíčko, aby se pádem z 1. patra na beton nerozbilo. Po setmění nás čekala ještě „Stezka odvahy“, kterou zvládli všichni na výbornou.

Dva dny utekly jako voda a čekal nás poslední den, to si děti zahrály „Člověče, nezlob se“, ale opět trochu jinak, než jak je tato hra známa.

A pak nadešel poslední oběd od paní Hájkové, které moc děkujeme za výborné vaření, a už jsme se museli sbalit a vydat se na zpáteční cestu. Určitě jsme se všichni poznali tak nějak jinak, než je možné jen za školními lavicemi.

Spoustu her jsem zde nenapsala, neboť jich bylo opravdu hodně, ani chviličku nebyl čas na nudu a nic nedělání. Děkujeme Tomášovi a Markétě, kteří si pro nás tak pestrý program přichystali.

A jak se adaptační pobyt líbil žákům?

„Moc se mi tam líbilo, ale mohli jsme tam být dýl.“
„Mně se tam moc líbilo, protože tam byla hezká příroda a hezké počasí.“
„Líbilo se mi, jak jsme hráli hry a povídali si.“
„Líbilo se mi, jak se o nás hezky starali.“
„Nelíbilo se mi, že jsme tam byli málo dní.“
„Nejvíc se mi líbilo, že tam byla legrace.“
„Líbilo se mi, že jsme se lépe poznali a u některých her jsme museli spolupracovat.“
„Nelíbilo se mi, že jsme tam byli hrozně krátce.“
„Bylo to velice pěkné.“
„Jídlo bylo moc dobrý a chutnalo mně.“