V hodině přírodovědy jsme se dozvěděli, že díky lidské činnosti dochází ke stále větší fragmentaci a znečišťování biotopů. Zvířata tak ztrácí své přirozené prostředí a to ohrožuje jejich budoucnost. Proto jsme se rozhodli, že využijeme nabídky ZOO Brno a podpoříme Kampaň na záchranu ohrožených živočichů. Ve výtvarné výchově jsme namalovali šelmy, v pracovních činnostech vyrobili maňásky a v hodině ČJ psali o známých šelmách. Ve čtvrtek jsme všechny naše výtvory odvezli do ZOO Brno a účastnili se výukového programu „Jak to vidí šelmy“. Dozvěděli jsme se informace o dvanácti vybraných evropských šelmách, z nichž některé dokonce žijí i na území ČR (např. vydra říční, rys ostrovid, kočka divoká, medvěd hnědý…). Už víme, jak se při setkání s těmito ohroženými druhy chovat, čím jsou prospěšní a proto je třeba je chránit. Poté jsme se podívali, které z těchto šelem v brněnské ZOO chovají.

Prohlédli jsme si i další zvířátka a na informačních tabulích si vyzkoušeli své znalosti o nich. Měli jsme štěstí, protože na dvorečku s domácími zvířátky měli mláďátka koziček kamerunských, tak jsme si je opatrně pochovali. Jenže někteří kluci stále ještě neví jak se mají chovat a na dvorku začali honit malé prasátko. Kdyby paní učitelka včas nezakročila, snad by je chudáka docela uhonili.

Hned vedle dvorku byly úžasné průlezky, kde jsme se pořádně vyřádili a pak se spokojeně přesunuli na parkoviště pod ZOO, kde už na nás čekal autobus. Naše exkurze dopadla skvěle. Uvidíme, jak skvěle dopadnou pracovní listy, které pro nás paní učitelky dostaly a na kterých si v přírodce zopakujeme vše, co jsme se v ZOO dozvěděli.

Žáci 3. a 4. třídy