Každým rokem v měsíci dubnu probíhá celostátní akce Besipu –Dopravní soutěž mladých cyklistů. Letošní okrskové kolo se konalo 21. dubna v Oslavanech v areálu dětského dopravního hřiště. Okrskovému kolo předcházelo kolo školní, kdy si všichni žáci starší 10 let vyzkoušeli testy pravidel provozu na silnici. Nejlepší v testech si změřili své síly ještě v jízdě zručnosti. Ti opravdu nejlepší reprezentovali naši školu v Oslavanech.

V 1. kategorii mladších žáků to byli – Edita Sklenská, Andrej Vildomec, Tomáš Górny a Daniel Krystýnek. Naše družstvo bylo bohužel ze soutěže vyloučeno, protože jsme nedodrželi složení družstva 2 dívky, 2 chlapci. Tímto se našim mladším reprezentantům ještě jednou omlouvám. Ale protože testy pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti i jízdu po dopravním hřišti zvládli všichni výborně, odvezli si nakonec čestné uznání a spoustu hodnotných cen.

V 2. kategorii starších žáků nás reprezentovala Gabriela Černá, Tereza Žaloudková, Patrik Fišer a Tomáš Šlehofr. Tato čtveřice také prošla postupně testy silničního provozu, jízdou zručnosti i jízdou po dopravním hřišti a získala konečné výborné 2. místo za pořádající základní školou Oslavany. Tím si zajistilo toto družstvo postup do dalšího kola, které proběhne 12. května opět v Oslavanech. Držme našim mladým cyklistům palce!!

Mgr. Zdeňka Adamová