Když asi před měsícem přišla Katka Haladová s nápadem uspořádat rozlučku se školním rokem v jejich restauraci „Králův dvůr“, všichni nadšeně souhlasili. Jediný problém byl, že ona restaurace je v Moravském Krumlově a my se tam budeme muset nějak dopravit. Nakonec jsme se rozhodli pro takovou menší turistickou výpravu a v pátek 24.6. jsme vyrazili.

Počasí zpočátku neslibovalo moc pěkný den, ale nám to dobrou náladu a chuť na dobrodružství nezkazilo. Během cesty jsme měli čas na sledování krásné krajiny kolem řeky, povídali jsme si o prázdninových plánech, ujídali jsme ze svačin a úplně jsme zapomněli, že už nás přeci jen trochu bolí nohy. Šli jsme svižným krokem a na autobusovou zastávku v Rokytné jsme přišli dokonce s půlhodinovým předstihem. Odtud jsme zbytek cesty již dojeli autobusem.

Z autobusové zastávky v Krumlově už to byl do restaurace jenom malý kousek. Pan Halada měl pro nás nachystané ohniště a špekáčky, takže už jsme jen rozdělali oheň a dali se do opékání. Po zahnání hladu jsme ještě dostali Ledňáčka.

Čas, který nám zbýval do odjezdu jsme vyplnili hraním Petangu nebo hraním si na pískovišti.  Výlet se nám všem moc líbil a trochu nás mrzelo, že takhle společný, už to byl výlet poslední.

Děkujeme panu Haladovi za občerstvení a paní Haladové za doprovod na naší cestě.

žáci 5. třídy