Poslední náš společný výlet. Jde nám hlavně o to, užít si ho všichni spolu, bavit se, být spolu, být si blízko. To se nám doslova plní hned první den v autobuse na lince Znojmo – Vranov. Autobus s asi tak 30 sedadly, lidí odhadem 2 krát tolik. Tělo na tělo. Zábava začíná. Ještě, že nás v cíli čeká hladina přehrady, teplá voda, travnatá, téměř liduprázdná pláž, svítící slunce, ledová káva a jiné nápoje v kiosku poblíž. Relaxace a vodní hrátky začínají. Chatky máme snad jen na uložení věcí. Večer mírný deštík, stěhujeme se všichni na zápraží blízké budovy, povídáme si, posloucháme hudbu, prostě pohoda. Druhý den opět krásně, čeká nás okružní plavba parníkem, pozorujeme okolí a spolucestující. Kromě přehrady a okolních hradů vidíme někdy neuvěřitelné věci. Odpoledne opět pohodička na pláži, večer poměrně silný déšť, ale už víme, jak si s tím poradit.

Za celou dobu, co tu jsme, jsme nevykolejili z příjemného spolubytí, nikdo se s nikým nehádá, nikdo se před nikým neschovává, všichni jsou pořád spolu, neustále se ozývá smích a my se snažíme zapamatovat si nové hlášky a nové zážitky, kterým se za pár dní budeme smát, až si na ně vzpomeneme. Naše třída, všichni ti kluci a holky, co za těmi chvílemi stojí, nám totiž všem bude hrozně chybět. Výlet byl vynikající, ničím jsme si ho nenechali zkazit a užili si ho. Sice jsme domů dojeli hrozně unavení, ale stálo nám to za to!

L. Psotová