Naše škola se zapojila do projektu Psaní od srdce, které 2. rokem pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické a které letos probíhalo od 26. dubna do 12. května 2024. Co je smyslem tohoto projektu? Jde o přinesení radosti seniorům a také překonávání bariér mezi lidmi i generacemi. Jedná se i o upozornění, že staří lidé často zažívají samotu, ubývají jim sociální kontakty, a přitom mají mnoho zkušeností, zážitků, krásných a podnětných vzpomínek. Žáci naší školy se s radostí do projektu zapojili a seniorům psali pohledy i dopisy. Někdy tvořili sami, jindy společně s kamarády. Popisovali svůj den, psali o svých koníčcích, sdělovali, co jim přináší radost. Deváťáci často zmínili své přání, aby jim vyšly příjímací zkoušky na střední školu. Na konci psaní nechybělo milé rozloučení a podpis. Pro některé žáky to byl vůbec první zážitek, jak napsat rukou psaný pohled nebo dopis. Celkem bylo odesláno 9 dopisů a 73 pohlednic.

A kam putují potěšující slova? Do domovů seniorů a penzionů pro důchodce v Rosicích, Medlově, Rajhradu a Vyškově.

L. Moresová