V úterý 30. dubna 2024 jsme se opět po roce zúčastnili okrskového kola v minikopané chlapců. I když jsme se pro účast rozhodli na poslední chvíli, podařilo se nám sestavit silný tým. Až na dva chlapce samí fotbalisti, kteří hrají za svoje kluby v Ivančicích, Rosicích a Střelicích.

Do okresního kola, které se konalo na umělé trávě na hřišti v Němčicích, se zapojilo šest družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. V naší skupině A byla ještě ZŠ Dolní Kounice a ZŠ Zbýšov. Ve skupině B soupeřila ZŠ Oslavany, ZŠ Střelice a ZŠ TGM Ivančice. Našim chlapcům se velmi dařilo. Vyhráli oba zápasy, nastříleli 8 branek a brankář udržel čisté konto. Následoval zápas se ZŠ Střelice, která skončila ve druhé skupině na druhém místě. Ani tento soupeř naše hráče nijak nezaskočil a kluci opět slavili výhru, tentokrát v poměru 6:1. Chlapci se probojovali až do finále. To bylo velmi napínavé. Zápas se ZŠ Oslavany byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se radoval náš tým. Vyhrál 3:2 a umístil se na pomyslné zlaté příčce.

Po celou dobu turnaje podávali hoši skvělé výkony, bojovali o každý míč a jejich hra byla pro diváky velmi pohledná. Mnozí rodiče si našli čas a přišli kluky povzbudit, za což jim děkuji. Musím podotknout, že chlapci si vše řídili sami, nebyl problém se střídáním, s taktikou, prostě s ničím. V každém zápase potvrzovali chlapci týmového ducha, nikdo nehrál jen sám za sebe. Moc jim děkuji za velmi pěkný sportovní zážitek.

Školu vzorně reprezentovali: z 6. A Kuba R., z 8. B Kuba M., Matyáš P., Patrik P. a Kuba J., z 9. A Adam V., Sebastian K., a Tadeáš M., z 9. B Tomáš L., Adam B., Adam F.

Naši hoši zaslouženě postoupili do okresního finále, které se koná 7. května 2024 v Bílovicích nad Svitavou. Budeme jim držet palce.

Jitka Tesáčková