McDonald ‘s Cup je největší fotbalová soutěž základních škol v ČR. Letos se konal jubilejní 25. ročník, do kterého se zapojil rekordní počet účastníků – 3460 týmů z 2084 škol, přes 32 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. Účastnit se mohli žáci (chlapci i dívky) z prvního stupně základních škol. Ti pak soutěžili ve třech kategoriích. Cílem projektu je rozpohybovat co největší počet dětí a vzbudit tak u nich zájem o tento sport.

Dne 18. 4. 2024 se na umělé ploše fotbalového stadionu FC Ivančice uskutečnilo oblastní kolo soutěže McDonald’s Cup 2024 pro okres Brno-venkov. Zastoupeno bylo sedm škol včetně naší, dále ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, ZŠ Neslovice, ZŠ Němčice, ZŠ Ořechov, ZŠ Dolní Kounice a ZŠ Oslavany v kategorii B: žáci 4. – 5. třid, (ročníky 2012 a mladší).

Reprezentanti naší školy
4. třída: Michael N., Šimon K., Kateřina K., David M., Matyáš M.
5. třída: Filip V., Šimon K., Tobiáš H., Jan J., Štěpán J., Filip V., Lukáš H., Ota K.

Výsledky okrskového finále (Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov, okrsek č. 8 Ivančice) kategorie B, celkový počet gólů: 39
1. místo – ZŠ Tetčice
2. místo – ZŠ a MŠ Dolní Kounice, příspěvková organizace
3. místo – ZŠ a MŠ Ořechov, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Náš tým se umístil na nepostupovém 7. místě, nicméně v každém ze tří odehraných zápasů hráči předvedli pěkný výkon a kvalitní spolupráci. Žáci si kromě nezapomenutelného sportovního zážitku plného emocí a zkušeností odnesli i diplom a dárečky od sponzorů soutěže.

Velmi děkuji všem účastníkům za reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Krčmářová