Ve středu 11. dubna a 17. dubna 2024 se konal v naší škole zajímavý workshop, který měl za cíl seznámit žáky osmých ročníků s moderními platebními metodami. Setkání se konalo v rámci školního projektu Ten umí to a ten zase tohle, aneb odborníci v naši škole.  Lektor workshopu, pan Marek Klein, totiž pracuje v bance a svět peněz je mu proto doslova vlastní.

Při práci se žáci seznámili se širokou škálu moderních platebních technologií, včetně mobilních plateb, bezkontaktních karet a internetového bankovnictví. Svůj výklad prokládal zajímavými soutěžemi, ve které mohli využít své nově získané znalosti a dovednosti. Nejaktivnější účastníci byli oceněni cenami.

Celý workshop byl nejen poučný, ale i zábavný. Věříme, že tyto znalosti budou pro naše žáky užitečné nejen v jejich každodenním životě, ale i v jejich budoucí profesní kariéře.

P. Procházka

Názory žáků

“Moc se mi to líbilo. Pán byl moc hodný a milý. Dozvěděla jsem se hodně nových věcí. Doufám, že ještě někdy přijde.”

“Program byl velice zajímavý. Prezentace byla moc pěkná. Byl bych rád, kdyby k nám přišel znovu. Rád bych se učil dál a chtěl bych se co nejvíce dozvědět. Děkuji za propisku.”

“Finanční gramotnost se mi líbila. Hráli jsme Kahoot a za správné odpovědi jsme dostávali bonbony. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací.”
“Finanční gramotnost se mi líbila, pán byl sympatický a líbilo se mi, že nám dával různé praktické otázky. Dozvěděla jsem se, kolik různých druhů kryptoměn existuje. Na konci se mi líbil Kahoot.”

“Bylo to velmi naučné. Pán nám řekl plno zajímavých věcí. Bylo hezké, že si pro nás připravil odměny za správné odpovědi. Celkově jsem si to užila.”

“Tato hodina finanční gramotnosti mě bavila. Bylo dobré téma a pán vždycky dodal praktickou ukázku nebo zajímavost. Oceňuji, že pán přinesl tolik odměn, které nám budou připomínat tuto hodinu. Děkujeme.”