Jak žijí mladí lidé ve Španělsku? V kolika letech si můžou udělat řidičský průkaz? Co dělají ve volném čase? Jaké je Španělsko? Co je to dobrovolnictví?…

Tyto a mnohé další otázky mnohem osobnějšího rázu pokládali žáci 8.A a 8.B 26. května a 16. června v „multikultuře“ na posledním výukovém programu. Porozumět a odpovědět se jim snažil střídavě česky a anglicky mladý španělský dobrovolník Gorka Melus Jimenez, který letošní školní rok tráví v ivančickém Středisku volného času. Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem zapojit se individuálně nebo ve skupinách do dobrovolnických projektů konaných v zemích EU a v partnerských zemích. Do této služby se mohou hlásit i mladí lidé z České republiky.

J. Kračmarová

Gorka o svém životě v Ivančicích napsal:
„Nejprve, jmenuji se Gorka Melús Jiménez. Jsem ze severu Španělska. Je mi 22 let a pracuji ve Středisku volného času Ivančice jako evropský dobrovolník od října 2010. V tomto okamžiku mám rád svoji práci, protože trávím mnoho času s dětmi v kroužcích fotbalu, na pobytových programech, na prezentačních akcích ve školách i na akcích SVČ Ivančice. Cítím se velmi dobře, když pracuji s dětmi, protože jsem vystudoval učitelství základní školy.

Mám rád lidi z Ivančic i z Moravy. Jsou velmi milí a začleňují mě do své skupiny přátel ve svém městě.
Jsem zde velmi šťastný, mám rád svoji práci, moji hostitelskou rodinu i další lidi. Co ale je pro mě velmi obtížné, je český jazyk. Je velice těžký pro člověka, jehož mateřštinou je jazyk románský. Komunikace s ostatními je někdy velmi obtížná. Chtěl bych se naučit český jazyk co nejrychleji, abych mohl komunikovat s každým.”