25. března se konalo oblastní kolo postupové soutěže  recitátorů,  na kterém naše žákyně, vítězky školního kola  Lenka Jahodová, Lucie Řezáčová  ze 7.A, Martina Pyrochtová a Anna Rybníčková z 9.B rozhodně nemohly chybět. Zdi Besedního domu v Ivančicích, kde se soutěž konala, nasákly jakýmsi zvláštním kouzlem. Po kratičkém úvodu se přistoupilo k recitaci.

Konkurence byla obrovská, soutěže se zúčastnilo 40 recitátorů z celého okresu Brno-venkov. Účastníci byli stejně jako ve školních kolech rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili studenti a žáci  primy a sekundy gymnázia a 6. a 7. ročníku ZŠ.  Hned od začátku bylo zřejmé, že všichni jsou skvěle připraveni a  výkony byly velice vyrovnané. Atmosféra, i když přátelská, byla chvílemi hustá, až by se dala krájet, a po vystoupení všech účastníků této kategorie ještě zhoustla. Když uběhl limit menší přestávečky, začali recitovat starší a zkušenější umělci, tedy studenti a žáci tercie a kvarty gymnázií a 8. a 9. roč. ZŠ. I tu byly výkony pečlivě připraveny a vybrané básně s noblesou a prožitkem odrecitovány.

Po posledním přednesu následovala delší pauza. Recitátoři byli jistě rádi, že je největší kus „uměleckého počinu“ za nimi. (Ona se taková recitační soutěž může zdát lehká  jako peříčko, ale nenechte se mýlit, stát na pódiu, recitovat a ještě se snažit dobře reprezentovat školu, je opravdu náročná disciplína).

A bylo to tady. Okamžik plný radosti a zároveň i pochybností. Jediné co vás v této situaci napadne je:

Řekla jsem to dobře ?

Dala jsem do toho všechno ?

Neměla jsem přidat ?

Tohle se asi promítalo v hlavách většiny soutěžících.

 

Jedno víme jistě. Naše recitátorky předvedly skvělý výkon a můžeme být hrdí, protože……

 Vítězkou mladší kategorie se stala  „naše“  Lucie Řezáčová a vavříny za vítězství ve starší kategorii sklidila také „naše“ Martina Pyrochtová. Obě reprezentantky Základní školy Vladimíra Menšíka postupují do krajského kola, které se bude konat 16. dubna v Brně.

Recitaci ZDAR!!!

Martina Pyrochtová

P.S.

Všichni pevně věříme, že se našim děvčatům opět „zadaří“ a přivezou vítězství i z krajského kola soutěže. Budeme držet palce pro štěstí.