V pondělí 13. listopadu 2023, v rámci projektu Odborník v naší škole, navštívili třídy 7. A a 7. B tři zástupci hasičského sboru. První z nich byla maminka naší žákyně Vendulky – paní Klára Hošková, která je vedoucí kroužku hasičů nazvaného Dráčata. Dalšími dvěma byli dobrovolní hasiči – pan Roman Hošek a Martin Kolouch. Žákům připravili zajímavou prezentaci, ze které se dozvěděli mnoho důležitých informací o jejich práci. Prezentaci doplnili videy, ve kterých byly zachycené skutečné výjezdy jejich sboru k různým mimořádným událostem – nejen požárům, ale také k nehodám či k tornádu, které před dvěma lety „řádilo“ i v naší republice. Ale ne všechny zásahy, které popisovali, byly smutné. Došlo i k úsměvným, které dopadly dobře, např. například záchrana kočičky.
Po prezentaci si žáci ve dvojicích vyzkoušeli test zaměřený na základy topografie a první pomoci. Jeden z žáků naší třídy, Pavel, se kompletně oděl do hasičské uniformy, která je nejen těžká, ale není úplně jednoduché se v ní pohybovat. Na závěr si dobrovolníci vyzkoušeli na čas správně smotat hasičskou hadici.

Děkujeme všem třem dobrovolníkům za to, že se ve svém volném čase s námi přišli podělit o zkušenosti ze své zajímavé práce. Celý program se nám všem velmi líbil.

J. Kračmarová

Viz názory žáků:

Bylo to zábavné i poučné. Mohla jsem si zkusit smotat hadici. A taky jsme psali test.

Beatka

Pánové a paní hasiči byli moc milí. Řekli nám, co dělat v případě požáru.

Anička

Byl to dobrý nápad, nejlepší bylo, když se Pavel oblékl do hasičské uniformy. A myslím, že jsme se naučili něco nového.

Marťa

Beseda se mi moc líbila. Povolání hasiče je velmi zajímavé a jsem rád, že jsem se o tom mohl dozvědět víc.

Honza

Hasiči se mi moc líbili. Do kroužku hasičů jsem chodila 5 let, takže jsem všechno v testu věděla a moc mě to bavilo.

Nellča