V pondělí 11. září 2023 jsme se společně sešli na autobusovém nádraží, z devatenácti žáků jich jelo sedmnáct, což mi přijde jako skvělý status. Zde nás přivítal Tomáš ze Střediska volného času v Ivančicích a autobusem jsme se přesunuli do nedalekých Čučic, kde nás čekal zábavný dvoudenní program plných seznamování, her, naladění se na nový školní rok, zábavy i pohybu. 

Po ubytování do dvou velkých pokojů, čekala na žáky první série her, a to seznamovacích. Žáci spolu tvoří kolektiv teprve týden a pro někoho je obtížné vybavit si všechna jména. A navíc ještě v rychlém sledu za sebou! Poté na zúčastněné čekala další hra nazvaná gangy. Ač by se mohlo zdát, že zapamatovat si jednotlivé části obličeje u zločinců nebude obtížné, opak je pravdou, vlasy, vousy, nos, oči, uši, … Vše se po chvíli motalo žákům dohromady. Před večeří čekala příhodná hra s názvem zachraňte kuře. Rozbije se, či nerozbije vajíčko při vyhození z okna 1. patra? Že se musí vždy rozbít? Ne ne, my už víme, jakou cestou se vydat k úspěchu! Po pečeném kuřecím stehýnku se žáci vyřádili v pantomimě. A pak už jen večerní hygiena a spát. 

Druhý den ráno nás opět probouzelo sluníčko. Žáci si nasadili na záda “batoh” a sbírali od ostatních reakce na svá vlastní tvrzení, zda lžou, nebo nelžou. Díky této hře se žáci o sobě spoustu dozvěděli. A pak trošku přemýšlení, plánování, ale především pohybu při aktivitě mnohonožka. A poslední hrou se stalo scrabble, kdy žáci na sebe “napasovávali” jména svých spolužáků. 

A jak se adapťák líbil žákům?

“Adapťák byl super, hlavně to, jak jsme se tam hodně seznámili. Hry byly zábavné i dobrodružné, hlavně to vajíčko a detaily. Vedoucí byli taky fajn. Doufám, že tam ještě někdy pojedeme.”

Zuzka M.

“Nejvíc se mi líbily pokoje, protože tam byly dvoupatrové postele a bylo tam dobré jídlo.”

Míša

“Nejvíc se mi líbilo zachraňte kuře, kostelní bimbání bylo otravné, bylo tam lepší jídlo než ve škole. Bylo to prostě fajn, užila jsem si to.”

Melánka

“Nejvíc se mi líbilo, když jsme si s holkama povídaly na pokoji. Anebo když jsme hledali detaily. Byly tam úžasný obědy. CELÝ VÝLET JSEM SI UŽILA!!!”

Jana

“Líbila se mi hra, jak jsme hledali různé gangy a hledání detailů. Líbilo se mi spaní, jídlo tam bylo moc dobré. Moc mě tam bavily hry.”

Zuzka Ř.

“Na adapťáku se mi nejvíce líbilo to povídání s holkama na pokoji. Dobře jsem se poznaly a hezky si popovídaly. Také mě nejvíce bavila poslední hra mnohonožka. Hodně jsme museli běhat, ale zasmáli jsme se a všichni se zapojili.”

Nelča

“Mně se nejvíc líbila pantomima. Líbilo se mi, že jsem našel nové kámoše.” 

“S holkama na pokoji to bylo fajn, zpívali jsme, tancovali a hodně se seznámili.” 

“Na adapťáku se mi moc líbilo, jak jsme přijeli a s holkama jsme se hned seznámili a všechny jsme si moc sedly. Večer jsme si všechny sedly na postel dlouho si povídali. ”

Barča

Byly to moc milé dva dny, věřím, že vám dobrá nálada vydrží i ve školních lavicích! L. Moresová