Třídní učitelka:
Mgr. Lenka Moresová
Telefon do kabinetu:
546 419 274
E-mail:
moresova.l@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Melánie a Eliška

Plán na březen 2024

Plán na březen 2024

11. 3. V 1. hodině OSV proběhne setkání s muzejní pedagožkou v rámci projektu Odborníci do škol 

18. 3. Klima třídy II., 1. a 2. vyučovací hodina

22. 3. Matematický klokan, více info viz paní učitelka matematiky

26. 3. Já, písnička – hudební soutěž Zastávka

27. 3. Projektový den čtenářské gramotnosti – téma detektivka, 1. – 2. hodina – vyučování dle rozvrhu, 3. – 5. hodina – projektové vyučování. KONEC VYUČOVÁNÍ VE 12.35 HOD.

28. 3. Velikonoční prázdniny

29. 3. Velký pátek – státní svátek

1. 4. Velikonoční pondělí – státní svátek

 

Odborníci do škol - muzejní pedagožka - 11. 3. 2024

Odborníci do škol - muzejní pedagožka - 11. 3. 2024

Odpolední vyučování - rozpis na 2. pololetí

Odpolední vyučování - rozpis na 2. pololetí

Pracovní činnosti – 6. B –  úterý – PSLT – Práce s laboratorní technikou (Dvořáková I.)                         

BŘEZEN                      5., 19.                        

DUBEN                        2., 16., 30.                                         

KVĚTEN                      14., 28.                                  

ČERVEN                      11.      

Doučování českého jazyka

Doučování českého jazyka

Od středy 11. října začíná doučování českého jazyka.
Doučování bude probíhat každou středu od 13.30 do 14.30 v učebně 6. A.

Velká gratulace - 3. místo v recitační soutěži, 29. 2. 2024

Velká gratulace - 3. místo v recitační soutěži, 29. 2. 2024

Ve čtvrtek 29. února 2024 proběhla v Zastávce recitační soutěž nazvaná Známé slovo poezie. Utkali se spolu žáci v mladší kategorii – 6. a 7. ročníky a starší kategorii – 8. a 9. ročníky. Mladší kategorie byla zastoupena čtrnácti žáky, starší sedmnácti. Z naší školy se do každé kategorie nominovaly tři žákyně, celkem tedy naši školu reprezentovalo šest žákyň.

Úvodem se představila porota a poté si každý účastník vylosoval své pořadové číslo. Po odrecitování celé 1. kategorie následovala pauza, kdy recitátory čekalo malé občerstvení a porota se radila o výsledcích. Poté následovala 2. kategorie. Čekání na výsledky se zdálo nekonečné. Každý zúčastněný byl obdarován účastnickým diplomem a výherci získali diplom a malou odměnu.

Obrovská gratulace patří Barči , která obsadila krásné 3. místo. Gratulujeme!

 

Vybarvujeme kraslice - 26. 2. 2024

Vybarvujeme kraslice - 26. 2. 2024

V dnešní hodině OSV jsme se společnými silami opět o kousek blíž přesunuli k Velikonocům. Žáci si vystříhali z papíru obrázek vajíčka a dle vlastní fantazie ho vybarvovali. Někteří proužkovali, střídali barvy, rozstřikovali stříkance, … Čím se pustili do malování bylo jen na nich, a tak někteří zvolili pastelky, tempery, vodovky či voskovky. :-))

 

Lepenkové masky a tvorba s 3D pery - 23. 2. 2024

Lepenkové masky a tvorba s 3D pery - 23. 2. 2024

V pátek 23. 2. 2024 tvořili žáci z 6. B barevné masky z lepenky dle své fantazie a v druhé hodině výtvarné výchovy pracovali s 3D pery.
K výrobě masek se inspirovali Picassem a jeho nekonvenčním přístupem k barvám a tvorbě. Žákům se tak podařilo zaujmout svou expresivitou a originalitou. Tím, že většinou použili jasných a kontrastních barev, napodobili Picassův smysl pro dynamiku a energii.
S 3D pery pracovala většina žáků poprvé, ale i tak se jim výrobky vydařili. V dalších hodinách výtvarné výchovy budou určitě už odvážnější a pustí do propracovanějších výtvorů jako např. Eiffelovy věže či jiných 3D objektů. Tvorba pomocí 3D pera je zábavným a interaktivním procesem, který poskytuje širokou škálu možností pro tvůrčí vyjádření žáků a největším plusem této aktivity je, že si žáci mohou výrobky odnést domů nebo jimi někoho obdarovat.

Lenka Procházková

 

Olympijský víceboj - 22. 2. 2024

Olympijský víceboj - 22. 2. 2024

Žáci si vyzkoušeli některé z disciplín Olympijského víceboje – odznaku všestrannosti.
Hluboký předklon, přeskoky přes švihadlo, sed-lehy po dobu 2 min. a následně si zahráli
volejbal, malou kopanou a florbal.

Bylo nebylo ... - 20. 2. 2024

Bylo nebylo ... - 20. 2. 2024

V úterní hodině literární výchovy si žáci zvolili šest slov, aniž by tušili, co s nimi budou tvořit dál. A tak se objevila slova jako plavat, houslový klíč, pes, kočka, lyžovat, … Poté se rozdělili do skupinek a tvořili pohádku, vlastní, autorskou pohádku a v ní se musela objevit alespoň jednou výše uvedená slova. 
Během vymýšlení si museli hlídat, aby utvořili pohádku, tedy smyšlený příběh, kde se vyskytují nadpřirozené jevy, kouzla, nadpřirozené bytosti, personifikace,… A také nesměli zapomenout na zakončení příběhu. Zda si zvolili dobrý konec, tak jak to bývá ve většině pohádek, nebo špatný konec, jak můžeme najít v pohádkách od H. Ch. Andersena, už záleželo jen na nich.

Přichází jaro - 19. 2. 2024

Přichází jaro - 19. 2. 2024

V pondělním OSV žáci zahájili přípravu na krásné jarní období, kdy se celá příroda probudí ze zimního spánku. A tak se pustili do malování kraslic a pletení papírové pomlázky, která spolu s navěšenými vajíčky bude zdobit naši třídu.