Na náš letošní školní výlet jsme se moc těšili. Díky covidové epidemii jsme nemohli jet na školu v přírodě, ani na lyžařský kurz. Tohle byla první možnost, jak spolu strávit pár pohodových dní.

 V pondělí 19. června 2023 jsme vyrazili do rekreačního střediska Prudká nedaleko Tišnova. Čekala nás cesta vlakem, z Ivančic do Brna méně pohodlným, z Brna do Tišnova klimatizovaným, s wifi, což někteří ocenili. Přestávku na spoj do Prudké jsme si zkrátili dokoupením dobrot, tančením Macareny nebo dobrou zmrzlinou.

Konečně v cíli. Ze zastávky pár kroků a byli jsme v areálu střediska. Hned jsme se rozdělili do chatek, prohlédli si sportoviště, bazén, sociální zařízení, dali si oběd. No a potom se už jen sportovalo a sportovalo. Hrál se volejbal, fotbal, stolní tenis nebo se jen tak házelo, pinkalo v kroužku, běhalo, …. Kdo nebyl na hřišti, mohl se koupat v bazénu. Voda byla sice chladnější, ale v horkém počasí krásně osvěžila. Plno času zbylo i na povídání v chatkách, na lavičkách, pořád byla nějaká zábava, nikdo se nenudil. Kluci každý den rozdělali i oheň, kdo chtěl, mohl si opéct špekáček nebo marshmallowny.

Celý výlet jsme prožili v areálu střediska. V horku se nám ani moc nikam nechtělo, a hlavně bylo pořád co dělat. Ve středu 21. června 2023 jsme po snídani uklidili chatky a vydali se zpátky domů.

Výlet se nám moc vydařil. Nejen díky krásnému počasí, dobře zařízenému areálu, výborné stravě, ale hlavně díky bezvadnému chování všech žáků. Na náš první vícedenní výlet budeme určitě rádi vzpomínat.

J. Tesáčková a L. Procházková