O víkendu 17. – 18. června 2023 se taneční skupina TAD crew, kde tančí hned několik žáků naší školy, zúčastnila WDA World Championship – mistrovství světa v Maďarsku. Toto mistrovství byl vrchol náročné, ale úspěšné taneční sezóny.

Mezi největší úspěchy patří:

  • V soutěži Czech Dance Masters v kategorii II. liga formace dětí se stali Šimon Kalvoda a Dominika Podrazilová se svojí skupinou Mistry Moravy.
  • V soutěži Czech Tance Tour v podzimním celorepublikovém kole získal Šimon Kalvoda titul Mistra republiky ve věkové kategorii děti, Dominika Podrazilová titul Mistryně republiky v kategorii junioři a Pavel Dvořák 3. místo a titul druhý Vícemistr republiky.
  • V jarní Czech Tance Tour se pak Šimon Kalvoda, Dominika Podrazilová a Pavel Dvořák umístili na Mistrovství Moravy v kategorii junioři malé skupiny s formací Be of wacaca na 1. místě a stali se Mistry Moravy. Na mistrovství republiky pak získali 3. místo.
  • Naše žákyně Stela Řezáčová, Liliana Krejčí, Sabina Nováková, Kateřina Sovová, Barbora Hojsáková a Lenka Do Minh Ngoc získaly v juniorské kategorii ve velkých formacích 3. místo na Mistrovství Moravy.

Díky těmto úspěchům se tanečníci základní ligy nominovali až na WDA World Championship – mistrovství světa do Maďarska, kde tento víkend se skupinovou formací Wannabe together Dominika Podrazilová a Šimon Kalvoda obhájili loňské prvenství a opět se stali Mistry světa.

Se skupinovou formací Wanna do it again získali 3. místo a stali se druhými vicemistry světa.

V sólových vystoupeních Šimon Kalvoda a Pavel Dvořák získali titul Mistra světa.