Ve středu 18. března se ve sportovní hale v Ivančicích konal turnaj ve florbale starších žáků základních škol. O postup do okresního finále přijelo bojovat celkem 7 škol z okolí – ZŠ Oslavany, ZŠ Ketkovice, ZŠ Dolní Kounice, ZŠ Ořechov , GJB Ivančice, ZŠ TGM Ivančice a naše ZŠ Vl. Menšíka Ivančice.

Turnaj se hrál podle platných pravidel florbalu, delegovaný rozhodčí se staral o správný průběh zápasů. Družstva byla rozdělena do 2 skupin, kde hrál každý s každým 2 x 10 min. Následovalo utkání o 3. místo a nakonec finále o 1. místo.

Celkovým vítězem turnaje se stali hráči družstva ze ZŠ TGM Ivančice, ve skupině neprohráli a ve finále porazili ZŠ Oslavany.

Naše družstvo ve složení Jakub Hofman, Zdeněk Pokorný, Martin Čermák, Jan Vaněk, Libor Stonáček, Filip Vozáb, Jan Kalandřík, Michal Molent, David Šic, Tomáš Šlehofr, Martin Batěk a Vladimír Dočkal remizovalo ve skupině se ZŠ Ořechov 3:3  a podlehlo ZŠ Oslavany 1:2. V boji o 3. místo jsme již ve zkráceném zápase 1x 10 min. podlehli GJB Ivančice 3:2. Skončili jsme tedy celkově na neoblíbeném bramborovém 4. místě.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl Martin Čermák, který svou bojovností a přesnými střelami do brány soupeře výrazně pomohl ke konečnému umístění. Mezi staršími žáky se neztratil ani  brankář našeho družstva Vladimír Dočkal ze 6. ročníku.

Pochvalu si zaslouží Martin Dubšík a Patrik Vorel, kteří pomáhali za časomírou.

Touto cestou ještě jednou děkuji těm, kteří po skončení turnaje pomáhali s úklidem mantinelů.

 

Mgr. Zdeňka Adamová

Video

Video ze hry