Hasík – to je preventivní program požární ochrany pro žáky základních škol pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem školství. Profesionální hasiči se stali instruktory a seznamovali žáky nejen s jejich prací, ale především s prevencí požárů.

Podstatou výukového programu je otevřená komunikace a vzájemný dialog žáků a příslušníků hasičského záchranného sboru. Jak nahlásit nehodu – požár? Jaké telefonní číslo? Co dělat, když na mě hoří oblečení? Jaká je první pomoc při popáleninách? Na co nezapomenout, při odchodu z domu. Jak se zachovat, když hoří u nás doma. Co je to varovný signál a jak se zachovat, když jej uslyším? Co dělat, když bude nařízena evakuace? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek se žáci dozví během teoretické části programu. Teorie je doplněna řadou modelových situací, kdy si žáci sami vyzkouší různé situace, např. telefonát při nahlášení nehody či požáru. Vše je doplněno názornými ukázkami a filmy.

Žáci 6. A a  6. B třídy se dozvěděli spoustu užitečných informací, které mohou  v životě potřebovat. Součástí programu je také návštěva  přímo u hasičů. Žáci budou mít možnost si vše prohlédnout – techniku, vybavení, operační středisko a nejvíc se těší na  „svezení se po tyči” jako při poplachu, jak to znají z televize.

Mnohokrát děkujeme ivančickým profesionálním hasičům  a těšíme se na další setkání.

Mgr. Zdeňka Adamová