Ve čtvrtek 12. 5. se odpoledne ve škole sešli naši třeťáci a také čtvrťáci. Čekala je totiž dobrodružná noc a ještě předtím odpoledne plné her a opékání špekáčků. Všichni se moc těšili. Nocležníci začali v pět hodin odpoledne proměňovat své třídy v prostorné pokoje bez zbytečných lavic a židliček. Během několika málo minut je děti zaplnily svými lehátky a spacáky a chybět samozřejmě nemohli ani plyšoví mazlíčci.

Po páté hodině jsme vyrazili směr Réna, kde pro nás měly pracovnice SVČ přichystané pohybové a vědomostní hry. Nejvíce se však děti těšily na opékané špekáčky a dobroty, které si mohly zakoupit v restauraci. Kolem osmé hodiny jsme se rychle vrátili do školy, protože se na nebi začaly objevovat temné mraky a hrozilo, že zmokneme. Než začalo pršet, zahráli jsme si ještě několik míčových her před školou. Po večerní hygieně se děti uložily ke spánku a na dobrou noc mohly sledovat pohádkový film nebo poslouchat pohádku. Ale noc pro všechny byla dlouhá….

Druhý den jsme opět vyrazili na Rénu, protože počasí se po nočním dešti umoudřilo a opět se ukázalo sluníčko. Zahráli jsme si aljašský baseball a vědomostní hru na koníky. Dopoledne rychle uteklo. Na závěr byli všichni odměněni sladkostmi a dostali výstupní osvědčení. Děkujeme pracovníkům SVČ a paní Filipové za pomoc a materiální zajištění.

Přečtěte si názory dětí

Spaní ve škole bylo super. S kluky jsme večer fandili hokeji. Usnuli jsme okolo 23.00 hod. Ráno jsme hráli různé hry, byly na chytrost a běhání. Chtěl bych ve škole spát víckrát. Uběhlo to hodně rychle.

Ondra Peterka

Nejvíc se mi líbily hry, ale nejlepší byla na koně. Muselo se u ní hodně přemýšlet. Líbilo se mi, že jsem si mohla večer povídat a mohli jsme jít spát, kdy jsme chtěli. Bohužel jsme večer museli jít brzy do školy, protože pršelo, ale hráli jsme ještě hry před školou. Chtěla bych ve škole spát víc nocí, ale nevím, jestli by to paní učitelka vydržela.

Lenka Rotterová

Líbilo se mi, jak jsme hráli samé hry a pak jsme opékali párky. Pak trochu začalo kapat, tak jsme šli na školní dvůr a tam jsme hráli, dokud nezačalo pršet. Také se mi líbilo, že jsem měla namalovanou českou vlajku na tváři. Večer jsme hráli polštářovou bitku. Snídaně byla výborná a paní se SVČ na nás byly hodné.

Katka Sirůčková

Bylo to nejlepší a úžasné, protože jsme ráno po snídani tancovali a hráli hru na sochy. Večer jsme nemohli usnout, protože jsme se všichni  smáli a jedli brambůrky a popcorn.

Áďa a Lea Fraňkovi a Naty Svobodová

Nám se líbily soutěže a hry. Byla to zábava, ale nejvíc se nám líbilo, že jsme mohly být dlouho vzhůru a hrály jsme společenské hry, které jsme si přinesly. Ráno byla diskotéka a tancovaly všechny holky, ale i pár kluků.

Verča Froncová, Katka Kračmarová  a  Aneta Živnová

Bylo dobré, že jsme se neučili, hráli jsme hry, provokovali jsme holky a pořádali polštářovou bitvu. Večer jsme spali vedle sebe, povídali jsme si dlouho do noci a pouštěli jsme si písničky. Těšíme se na příští rok.

Patrik Štork a Robin Žaloudek

Nám se na spaní ve škole líbily hry a soutěže např. na koně, zapamatování si věcí a eskymácké závody. Legrace byla i s kluky, protože dělali srandičky. Večer nám paní učitelka pustila pohádky na dobrou noc, protože jsme nemohli usnout. Ráno jsme si pouštěli písničky od Dády Patrasové a uklízeli své věci.

Terka Bučková, Kája Šicová a Áďa Milostná