Ve čtvrtek 23. února 2023 se konalo školní kolo postupové soutěže recitátorů, ve kterém naši žáci a žákyně předvedli své umělecké výkony. Celkem se zúčastnilo deset  recitátorek a devět recitátorů z 2. stupně.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili žáci a žákyně 6. a 7. ročníku, po nich pak přišli na řadu odvážlivci z 8. a 9. ročníku. Všichni byli výborně připraveni, výkony všech zúčastněných byly velmi vyrovnané.

Poté následovala pauza, kdy se porota radila, kdo se postaví na pomyslné stupně vítězů a bude naši školu reprezentovat v okresním kole v Tišnově, které proběhne 29. března. Během přestávky měli nelehký úkol i diváci, neboť svými hlasy rozhodli o divácké ceně. Tu získal s básní o koťátku Honza P. ze 6. B. Porotu zaujala Áďa P. ze 7. B s vtipnou básní Emanuela Frynty Podzim.

Kategorie mladších:

1. Jan P.

6. B

2. Dominika J.

6. A

3. Jakub S.

6. B

Kategorie starších:

1. Andrea K.

9. B

2. Sofie L.

8. B

3. Lucie K.

9. A

Všem moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

Lenka Moresová