Jako každoročně jsme i letos oslavili období masopustu maškarním karnevalem. Přípravy probíhaly celý týden. Děti vyráběly nejrůznější škrabošky a masky, girlandy se zvířátky. Tím vším pak vyzdobily školní chodbu a družinu. 6. března se prostory školní družiny zaplnily nejrůznějšími maskami a pohádkovými bytostmi. V průvodu se představili čarodějnice Hermiona, kostlivec, Ohýnek, robot, Lentilka, mořská panna, roztleskávačky, princezny a další postavičky.

Po úvodní promenádě a tanci byly vyhlášeny soutěže o nejhezčí masky a nejlepšího tanečníka a tanečnici. Děti  předváděly nejrůznější taneční kreace, z nichž bylo opravdu těžké vybrat ty nejzajímavější, proto byla odměněna většina dětí. V průběhu karnevalu se s tancem střídaly sportovní soutěže, v nichž si děti vyzkoušely svoji obratnost, rychlost, rovnováhu.

Odpoledne vyvrcholilo vyhlášením nejhezčích masek. Na 1. místě se umístil robot – Vojta Třísko, 2. místo patřilo roztleskávačkám – Sabince a Klárce Eiblovým, o 3. a 4. místo se podělili Ohýnek – Adélka Fraňková a Power Rangers – David Říháček . Vítězové obdrželi drobné ceny , ostatní masky lízátko a samolepku.

Loučili jsme se neradi, a protože rok je doba dlouhá, uspořádáme si karneval opět v červnu – na rozloučenou se školním rokem.

 M. Sojková