Hurá! Už je úterý 26. 4. a my jedeme do Brna na krajské kolo turnaje Košík plný rozumu. Takhle vesele se radovali čtyři žáci z 1. stupně. Jmenovitě druhák Marek Honiš, třeťák Robin Žaloudek, čtvrťačka Katka Nešpůrková a páťák Dušan Badin. Každý z těchto žáků byl vítězem své třídy a jel bojovat o účast ve finálovém kole.
Brno nás přivítalo zamračeně a deštivě, což nám nevadilo, protože jsme si mysleli, že nám prší štěstí. Po příchodu na místo následovalo společné seznamování se soupeři, připomenutí pravidel hry a krátká rozehrávka. Pak už se hráči posadili k hracím stolům podle třídy, ve které se učí a mohlo se začít.
Tématem hry je zdravá strava, pestrá výživa, k tomu přidáme správné odpovědi na otázky a samozřejmě i štěstí ve hře. V semifinálovém kole se dařilo Katce a Dušanovi. Oba postoupili do finále z prvního místa. Marek s Robinem měli smůlu a umístili se na 3. nepostupovém místě.
Finále bylo hned od začátku napínavé. Každý soutěžící chtěl vyhrát a postoupit do celorepublikového kola, které proběhne v červnu v Praze. Drželi jsme Katce i Dušanovi pěsti, tentokrát to ale nepomohlo. Oba dva nakonec obsadili bramborové místo. Nevadí, jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a to se nám určitě podařilo.

Štorková Jitka