Ve čtvrtek 7. dubna proběhlo okrskové kolo největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – McDonald´s Cup. Celý turnaj proběhl na hřišti ZŠ TGM v Ivančicích. Celkem se zúčastnilo 6 družstev z blízkých ZŠ (ZŠ TGM Ivančice, ZŠ Neslovice, ZŠ Nová Ves, ZŠ Němčice, ZŠ Oslavany). Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo složené z žáků 3., 4. a 5. třídy – Patrika Štorka, Zdeňka Tomana, Ondry Peterky, Dominika Štorka, Tomáše Dobrovodského, Honzy Ecksteina, Tomáše Zohnera, Marka Šedrly a Štěpána Košůtka.

Po zahájení turnaje proběhlo rozlosování a v základní skupině na nás připadlo silné družstvo ZŠ TGM a Neslovic. Se ZŠ TGM bylo utkání velice vyrovnané a skončilo remízou. S Neslovicemi jsme také sehráli velmi vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme prohráli o jeden gól 2:1. A protože ZŠ TGM remízovala také s Neslovicemi, rázem jsme se v tabulce dostali až na poslední 3. místo. Nezbývalo nám tedy než hrát s třetím mužstvem z druhé základní skupiny o 5. až 6. místo. ZŠ Němčice jsme „rozdrtili“ 10:0. Celkově naše družstvo obsadilo 5. místo. Musím vyzdvihnout velké nasazení a také pěkné sportovní chování všech našich hráčů.

L. Dvořáková