Pod tímto názvem si nepředstavujte novou soutěž z matematiky na 1. stupni, ale šikovné matematiky, kteří ve školním roce 2010-2011 velmi úspěšně reprezentovali naši školu v matematické olympiádě. Jmenovitě Jan Sova-9.B, který se přes školní a okresní kolo propracoval až do kola krajského. Na Vídeňské ulici v Brně 23. 3. 2011 s více než 60 žáky celého kraje řešil 4 hodiny 4 velmi náročné matematické příklady. Z maximálního počtu 24 bodů se mu podařilo získat 15 a obsadil tak v kraji krásné osmé místo.

Další šikovný matematik Filip Kratochvíl -7.A, který nás již reprezentoval i v okresním kole Pythagoriády, postoupil zatím ze školního kola olympiády do okresního, které se konalo 24. 3. 2011 na ZŠ ve Šlapanicích. Držíme mu „pěsti“, aby se umístil co nejlépe, a oběma hochům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy v matematických soutěžích.

Za všechny žáky i učitele školy Dana Kuczmanová

Myslíte si, že by se vám podařilo vyřešit aspoň jeden příklad z okresního nebo krajského kola?

Vyzkoušejte si
-okresní kolo
-krajské kolo