V úterý 10. 2. odpoledne se sešli „nadšenci“ logické hry SUDOKU, aby se utkali o titul „Krále SUDOKU“. Bohužel, chřipková epidemie se projevila i v počtu soutěžících, proto se tohoto klání  zúčastnilo 7 odvážlivců.

Pro soutěžící byly přichystány 3 obtížnosti, každý si mohl vybrat, na kterou obtížnost si troufá. Během 45minutové soutěže žáci přišli na chuť všem typům. Nejlehčí SUDOKU byla hodnocena 1 bodem, střední obtížnost 2 body a nejtěžší obtížnost 3 body.

Ocenit a pochválit je nutno všechny soutěžící – Petra Dvořáka (6. B), Báru Felklovou (6. B), Janka Sovu (7. B), Anitu Severovou (8. tř.), Martinu Klikovou (8. tř.), Lucku Jakubů (8. tř.) i Filipa Vozába (9. B). Všichni ukázali maximální nasazení pro hru, bohužel „Králem SUDOKU“ může být jen jeden: vítězkou se stala Lucka Jakubů (8 bodů), na 2. místě se umístil Janek Sova (3 body) a 3. místo obsadila Bára Felklová (2 body). Vítězové si odnesli drobné ceny, malou sladkostí byla oceněna snaha všech soutěžících.

Doufám, že v příštím kole, které se uskuteční v dubnu, se nás „nadšenců“ SUDOKU sejde víc a klání „O krále SUDOKU“ tím bude ještě napínavější.

 

K. Skládalová