Hasík – to je preventivní program požární ochrany pro žáky základních škol pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Profesionální hasiči se stali instruktory a seznamovali žáky nejen s jejich prací, ale především s prevencí požárů.

Žáci 6. ročníku se během výukového programu dozvěděli mnoho užitečných informací o požárech a jejich předcházení.  Jak nahlásit nehodu – požár. Jaké použít telefonní číslo. Co dělat, když začne hořet oblečení. Jaká je první pomoc při popáleninách. Na co nezapomenout, při odchodu z domu. Jak se zachovat, když hoří u nás doma. Vyzkoušeli si také řadu modelových situací, např. telefonát při nahlášení nehody či požáru. Vše bylo doplněno názornými ukázkami a filmy.

Součástí programu je také návštěva přímo u hasičů. Na tuto část se žáci těší vždy nejvíce. Všichni si mohli prohlédnout zblízka techniku, vybavení, operační středisko, posilovnu. „Jen škoda, že jsme se nemohli sklouznout po tyči,“ ozývalo se posmutněle. Všichni byli spokojení a ivančickým profesionálním hasičům moc děkujeme.

Mgr. Zdeňka Adamová

Hasík ve 2. třídě

První a druhé setkání s dráčkem Hasíkem proběhlo ve druhé třídě 27.1. a 17.2. Děti se zde dozvěděly důležité informace o práci hasičů. Děti byly z vyprávění a ukázek nadšené a hned se pustily do kreslení krásných obrázků.

Třetí setkání proběhlo 9.3. přímo u hasičů. Děti se mohly podívat, kde hasiči pracují, prohlédly si jejich techniku, vybavení a operační středisko. Nejvíce všechny zaujala prohlídka kabiny hasičského auta.