2. března se konalo školní kolo postupové soutěže  recitátorů,  na kterém naši žáci a žákyně předvedli své umělecké výkony. Konkurence byla velká, soutěže se zúčastnilo 13 recitátorů z 2. stupně.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili žáci a žákyně 6. a 7. ročníku, po nich pak přišli na řadu starší, zkušenější.   Hned od začátku bylo zřejmé, že všichni jsou skvěle připraveni a  výkony byly velice vyrovnané. Atmosféra, i když přátelská, byla chvílemi hustá, až by se dala krájet, a po vystoupení všech účastníků  ještě zhoustla.

Následovala delší pauza, v níž se porota radila, komu přiřknout vítězství a tím ho posunout do okresního kola, které se konalo hned následující den, tedy 3. března, v kině Réna.

Recitátoři byli jistě rádi, že je největší kus „uměleckého počinu“ za nimi. (Ona se taková školní soutěž může zdát lehká, ale stát před spoustou spolužáků, recitovat a ještě se snažit dobře reprezentovat svou třídu  je opravdu náročná zkouška).

A je to tady. Vyhlášení výsledků, okamžik plný radosti a zároveň i pochybností. Jediné, co se vám v této situaci honí hlavou, je:

Řekla jsem to dobře ?
Dala jsem do toho všechno ?
Neměla jsem přidat ?

Jedno však víme jistě. Naši recitátoři předvedli skvělý výkon a můžeme být  na ně hrdí.

Výsledky:

Kategorie mladších: 1. Barbora Šicová 7. B
2. Sabina Hájková 6. tř.
3. Kristýna Vlčková 7. A
Kategorie starších: 1. Míša Pavlovská 8. B
2. Tereza Čupíková 9. A
3. Lucie Řezáčová 9. A

Cenu diváků získala Míša Pavlovská.

Okresní kolo

V okresním kole recitační soutěže se naše žákyně neumístnily na stupních vítězů. Tereza Čupíková však získala alespoň cenu poroty. Blahopřejeme

Zuzana Schmidová