Možná se Vám taky někdy stalo, že jste si při úklidu pomocí čistících prostředků s chlorem potřísnili oděv. Pokud byl z přírodního materiálu, tak jste ihned viděli výsledek. Možná i takto vznikla jedna z textilních technik, se kterou se seznamovali žáci 3. třídy 14.února v SVČ. Dělo se tak v rámci předmětu Výtvarná výchova.

Technikou “savování” si děti vytvářely své originální tričko. Než se daly do práce, ze které byl úchvatný výsledek, paní Pavla Kocábová jim vysvětlila postup.

Žáci si nejprve z nepřeberného množství šablon obrázků vybrali jednu, kterou pak obkreslili na samolepicí fólii, vystřihli a pečlivě nalepili na trička. Posledním krokem pak bylo oděv vyložit novinovým papírem tak, aby Savo neprosáklo na rubovou stranu.

O finální výsledek našeho snažení se postarala paní Kocábová, která nanesla bělicí prostředek rozprašovačem. Po uschnutí se fólie odejmuly a překrásná trička byla na světě.

Za trpělivost, kterou tato technika s sebou přináší, byli žáci odměněni tričkem s jejich “originálním obrázkem”, které nemá nikdo na celém světě.

A jak se dětem dařilo, to se podívejte!

K. Dokoupilová