V letošním školním roce měli všichni žáci 5. ročníku možnost zúčastnit se dvou matematických soutěží – Matematické olympiády a Pythagoriády.

Úkoly pro školní kolo první soutěže řešili žáci doma. Museli  správně vypočítat alespoň 4 úkoly ze 6 zadaných. To se podařilo Dušanu Badinovi, Tomáši Dobrovodskému, Honzovi Ecksteinovi, Lucce Malíkové a Haně Šulcové a všichni postoupili do okresního kola, které se konalo 26.1.  Nejúspěšnější z našich počtářů byl Dušan Badin. Získal 13 bodů z 18 možných bodů celkem a v konkurenci 41 soutěžících obsadil krásné 2. místo.

Do školního kola Pythagoriády se pustili všichni žáci. V okresním kole, které se uskutečnilo 28. 1., naši školu reprezentovali Dušan Badin, Honza Eckstein a Nikol Rosendorfová. Této soutěže se zúčastnilo 76 žáků a k vítězství bylo potřeba získat 15 bodů.

Nejlepší z našich soutěžících byl Honza Eckstein, který se s 10 body  umístnil na 4. místě.

Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci naší školy a vítězům blahopřeji.

K. Vacková