V úterý 9. 11. se na SVČ uskutečnilo další kolo soutěže v deskových hrách. Z naší školy se zúčastnilo 14 žáků, kteří byli zastoupeni ve dvou kategoriích pro 2. stupeň ZŠ. Soupeřit se začalo v 9 hodin. Žáci byli rozděleni do skupinek k jednotlivým stolům, kde už na ně čekala hra Ubongo, Turboprší nebo Rummicub. Rozhodčí osvěžili soutěžícím pravidla a potom dohlíželi na jejich dodržování, počítali body a přesunovali žáky podle úspěšnosti mezi různými skupinami. Své zastoupení měly ZŠ Neslovice, ZŠ Rakvice a naše škola. Hrálo se několik kol, žáci byli zapálení, celou soutěž prožívali s nadšením, z každého bodu se radovali.

Po malé přestávce na svačinu a poradě rozhodčích, kteří sečetli všechny získané body, došlo na vyhlášení vítězů.

V prostřední kategorii se na 1. místě umístil Filip H. ze 6. A, v kategorii nejstarších obsadila 1. příčku Lucka K., 2. místo Dorotka S. obě z 8. A a na třetím místě se umístil Pavel K. z 9. B.

Ti úspěšní si mohli vybrat jako odměnu libovolnou deskovou hru, všichni zúčastnění potom karty. Medailisté postupují do dalšího kola, které se zatím z epidemiologických důvodů odkládá. Chtěla bych pochválit všechny žáky za zdravou bojovnost, nadšení a dodržování daných pravidel.

J. Tesáčková