I my, letošní deváťáci z áčka jsme se už tradičně navzdory coronaviru ve středu 15. září vydali na třídenní exkurzi za krásami naší stověžaté matičky Prahy. Sraz jsme měli v 7.00 na nádraží v Ivančicích, autobusem náhradní dopravy jsme odjeli do Brna a odtud vlakem do Prahy. Po seznámení s metrem a ubytování v Klubu Amfora už začalo naše putování po nejvýznamnějších pražských památkách – tentokrát jsme nejprve navštívili Petřín, ze kterého byl krásný výhled na celou Prahu. Prošli jsme se také zrcadlovým bludištěm a potom šli na Arkády – obchodní centrum, kde jsme měli půl hodiny volného času na jídlo. Na sedmou jsme se vydali do Vinohradského divadla na hru Romeo a Julie – tragický příběh dvou milenců, kterým nebyla přána jejich láska. Po vydařeném představení jsme se vydali na ubytovnu.

Druhý den jsme po budíčku a snídani vyrazili metrem na Vyšehrad, kde jsme navštívili kostel sv. Petra a Pavla, rotundu sv. Martina, hřbitov a měli jsme za úkol vyhledat pověsti, které patří k sochám v místním parku. Na oběd jsme vyrazili na Václavské náměstí, kde jsme si mohli i nakoupit podle svého zájmu. Další naše kroky vedly na Pražský hrad a do Zlaté uličky. Bohužel pak začalo pršet. Na chvíli jsme se schovali pod Karlův most, ale když jsme si mysleli, že už přestává, vyrazili jsme na cestu. Než jsme se dostali na ubytovnu, byli jsme promočení skrz na skrz. Převlékli jsme se a počkali, až přestalo a pak se konečně vydali do nákupního centra na večeři.

Závěrečný den už byl věnován úklidu a balení. Zavazadla jsme si dali do úschovny na nádraží a vydali se na poslední prohlídku – do Muzea Karlova mostu. Před prohlídkou jsme tam potkali reprezentanty ČR v motokrosu, se kterými se někteří vyfotili. Po prohlídce jsme měli projížďku lodičkou po Vltavě a Čertovkou. I poslední den jsme měli rozchod na Václavském náměstí a už se blížil konec našeho putování. Vyzvedli jsme si kufry a vlakem vyrazili zpět k domovu. Výlet se nám všem líbil. Samozřejmě jsme za tři krátké dny nestihli všechno, co Praha nabízí, ale i tak nás každý večer nohy pořádně bolely. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, svezli se metrem i lanovkou. Všichni jsme se shodli na tom, že Praha je krásné město, které by měl určitě každý z Čechů znát. Naše poděkování patří Tomáši Holému ze SVČ Ivančice, který byl po celé tři dny naším skvělým průvodcem.

Kolektiv 9. A