Prázdniny utekly jako voda a nastal čas povinností – nový školní rok 2021/2022. Slavnostní zahájení na ZŠ Vladimíra Menšíka proběhlo ve středu 1. září 2021 trochu netradičně. Nesešli jsme se na nádvoří ivančické radnice, ale v jednotlivých třídách s třídními učitelkami a učiteli. Důvodem změny prostředí byla povinnost testování žáků na covid-19 a také nepříznivá předpověď počasí.

Všichni žáci 2. – 9. ročníku úderem 9. hodiny ranní zasedli ve svých kmenových třídách do školních lavic a pod dohledem třídních učitelů se otestovali antigenními testy. Prvňáčky a žáčky přípravné třídy testování čeká o den později, a tak se malí školáci mohli soustředit pouze na tento slavnostní akt – přijetí do školy.

Prvňáčci přišli do své třídy poprvé v doprovodu rodičů, kde na ně s úsměvem a radostí čekala paní učitelka třídní Jaroslava Polehlová. Úvodním slovem všechny přítomné uvítala paní ředitelka školy Lenka Vokurková společně s představiteli města – panem starostou Milanem Bučkem a oběma pány místostarosty – Romanem Sládkem a Jaroslavem Sojkou. Zazněla slova milá, hřejivá, povzbuzující a hlavně nadějeplná, že se výuka ve školních lavicích nebude měnit na výuku dálkovou. Paní zástupkyně ředitelky školy Jitka Štorková vyzvala každého prvňáčka k tabuli, kde mu předala uvítací list, kornout bonbonů a plátěný baťůžek. Na školních lavicích měl každý žáček balíček výtvarných pomůcek, učebnice, pracovní sešity a psací potřeby. Každá maminka, která své dítko na první cestě do školy doprovázela, dostala jako poděkování kytku. Ve vyzdobené 1. třídě vládla velmi příjemná atmosféra a bezprostřednost dětí vykouzlila úsměv na tváři i přítomným dospělým. Věříme, že dnešní radost a nadšení bude naše nové prvňáčky provázet po celý školní rok, stejně tak trpělivost, klid a pohoda jejich rodiče.

Slavnostněji prožívali ve svých třídách první zářijové dopoledne i šesťáci, kteří byli dekorováni svými třídními učitelkami stužkou s nápisem „Pro někoho malý krok, pro nás velký skok.”

Závěrem si připomeňme slova paní ředitelky: „Školní výsledky jsou sice důležité, ale mnohem důležitější je štěstí a spokojenost dětí.“