Dne 30. 11. se na hale v Ivančicích konala soutěž SLZŠ starších žáků a žákyň v házené. Do soutěže dívek se zapojila pouze 3 družstva – ZŠ Měnín, ZŠ Újezd u Brna a naše ZŠ V. Menšíka. Trošku jsme měli problém s brankářkou. Žádnou jsme totiž neměli. Do brány se ale nebojácně postavila Esterka. Chytala super. Naše dívky hrály první zápas již v 8 hodin se ZŠ Měnín. Bez jediného zaváhání vyhrály. Porazily i ZŠ Újezd u Brna. Okresní soutěž vyhrály a získaly krásný pohár.
Do soutěže chlapců se zapojilo celkem 6 škol. ZŠ Kuřim, Pohořelice, Dolní Kounice, Újezd u Brna, TGM Ivančice a naše škola. Hrálo se ve dvou skupinách. Naše škola hrála se ZŠ Kuřim a Dolní Kounice. Ve skupině skončili chlapci druzí. Pak se hrálo křížem – tj. první z jedné a druhý z druhé skupiny a obráceně. Naši házenkáři narazili na ZŠ Újezd u Brna. Zápas prohráli. Újezd celou soutěží prošel bez zaváhání a vyhrál. Pak naši hráči bojovali se ZŠ TGM o třetí místo. Dlouho sváděli vyrovnaný boj. V závěru se ale některým hráčům přestalo dařit a špatně zakončovali. Někdy i pokazili přihrávku a zbytečně ztratili míč. Skončili jsme na čtvrtém místě ze šesti. Škoda. Snad příště.
Děkuji za pěknou reprezentaci házenkářkám: Klárce, Nikči, Adélce, Anetce, Viktorce, Martince, Kristýnce, Adriance, Myi a nebojácné Esterce.
Také děkuji i házenkářům: Honzovi, Danovi, Kubovi, Štěpánovi, Luďkovi, Davidovi a opět dalšímu Honzovi. Branku hlídal a byl super Vojta.

S časomírou pomáhal Štěpán a Miloš. Bez nich by soutěž určitě nemohla probíhat. Také děkuji dospělým házenkářům z oddílu HK Ivančice, kteří pomáhali s organizací a podíleli se na hladkém průběhu soutěže.

Velký dík za školu i AŠSK
Dana Kuczmanová