V pátek 26. 5. se žáci prvních a třetí třídy vydali na školní výlet. Cílem jejich cesty byl zámek v Rosicích. Tady na ně čekalo loutkové divadelní představení Ulhaná princezna. Po pohádce se děti nasvačily a rozdělily do dvou skupin. Prvňáčci si nejdříve vyrobili dřevěnou loutku a poté navštívili výstavu hraček. Třeťáci vše absolvovali v opačném pořadí.

Po prohlídce zámku jsme se občerstvili v cukrárně na rosickém náměstí. Nejvíce děti lákala zmrzlina, zákusky a chlazené nápoje. S plnými bříšky se děti vrátily do autobusu a odjely do Tetčic. Rodiče Barušky Tesařové nám umožnili prohlídku jejich farmy. Zde děti viděly nejen koně a hříbátka, ale i jalovice, slepice a králíky. Dozvěděly se, jak se starat o koně, co je to kolika nebo jalovice. Z farmy jsme si kromě zážitků odváželi také podkovy pro štěstí a malé občerstvení.
A jak se výlet líbil dětem?

Mně se líbilo všechno. Ale nejvíc výstava hraček, protože jsem si mohl prohlédnout pohádkové postavy a další krásné hračky.

Lukáš

Dobře jsme se proskákali na skákacím hradě. Legrační bylo, jak Míla zakopl o kabel a vypojil skákací hrad, který se vyfoukl. Celý výlet byl super!

Áďa

Nejvíc se mi líbila tvořivá dílna a výstava hraček. Také koňská farma byla bezva.

Terka

Nejlepší bylo, jak jsme hřebelcovali koně a zkoušeli házet seno vidlemi. Kobylka Lili mi šlápla na nohu. Měla jsem pocit, že na mě spadl kámen. Ale dobře to dopadlo.

Eliška