Ani nepřízeň počasí nás neodradila, abychom si změřili své síly v pěti sportovních disciplínách. Soutěžení proběhlo podle plánu ve středu 14. 5. jen s malou změnou. Vyměnili jsme přírodní areál Rény za školní prostory.
Uvítala nás paní Simona Chabinová ze SVČ. Seznámila nás s průběhem dopoledne a rozdala dětem kartičky, do kterých se zapisovaly jejich výkony v jednotlivých disciplínách. 
V prvním úkolu se střílelo do branky. Tady měli výhodu kluci fotbalisté, kteří proměnili všech pět pokusů.  V hodu na koš se zase dařilo dívkám házenkářkám. V běhu na 50 m měli rychlé nohy úplně všichni. Tyto tři disciplíny malí sportovci absolvovali na školním dvoře. Na zbývající dvě se přemístili do naší cvičebny. Svoji rychlost a mrštnost uplatnili na překážkové dráze. Po startu popadli pěnovou žížalu, přeskákali s ní překážky, prolezli dlouhý tunel, opět popadli druhou žížalu a co nejrychleji prokličkovali slalomem mezi kuželi. Někteří se překonali ve skoku dalekém, kde bylo zapotřebí se nejenom dobře odrazit, ale i ustát rovnováhu při doskoku.
Děti soutěžily s chutí, vervou a snažily se dodržet pravidla fair play. Byly odměněny diplomy a malou sladkostí. A jak to dopadlo?

2. třída

4. třída

1. místo Francesco Cerminara
2. místo Anetka Rosa de Pauli
3. místo Filip Rosa de Pauli

 

1. místo Martin Dobrovodský
2. místo Eva Dobešová
3. místo Aleš Chaloupka

 

                                                                                                               K. Dokoupilová, M. Machová