Po úspěchu z loňského roku s Lego aktivitami, letos navazujeme na toto téma a na přelomu září a října jsme společně zahájili dny s názvem Legohraní. 

Zábavné, barevné a hravé kostičky opět zaplavily naši družinu. Stavby nejrůznějších nápadů byly pouhým startem, kostičky se malovaly, lepily, počítaly a mnohem více. Děti se rozřadily do týmů, podle toho, jakou si vytáhly barvu kostičky a každý den plnily nejrůznější úkoly, za které sbíraly body na svoji nástěnku. Prvním soutěžním úkolem byla hra na Legofigurky. Tato konstruktivní stavebnice velmi lehce nabízí dětem možnost sestavit si figurku dle svých představ, což v běžném životě ale úplně tak nejde. My to ale chtěli vyzkoušet…. Soutěžící v týmu zvolili tajně zástupce, kterému na hlavu vybrali z hromady paruk a klobouků nějaký slušivý a zábavný model, na signál se „ozdobení“ protivníci snažili uhodnout jméno toho druhého. Někdy i v záplavách krásného a upřímného dětského smíchu bylo těžké vůbec něco říci, proto se aktivita tak líbila. Pět barevných týmů po všechny dny spolupracovaly, aby na konci měly co největší počet bodů a soutěžící získali lákavou odměnu. Po kostičkách jsme pátrali na hřišti, hráli s nimi štafetový závod, sbíraly se kolečka různě bodovanými obrázky, apod.

Mimo soutěžní klání si ale přišli na své i jednotlivci či výtvarníci. Lepily se hlavičky figurek, kostičky a další. Nejvíce se líbila aktivita lití rozpuštěných voskovek do formiček, kdy si každý zájemce vyrobil voskovku ve tvaru kostičky dle oblíbenosti své barvy a hlavně tvaru, které opravdu malují.

Zajímavý dokument o Legu i Lego pohádky, seriály, omalovánky, časopisy a kvízy nám skvěle zpříjemnily družinová odpoledne a proto Lego zůstává tématem a výzdobou naší družiny na celý tento školní rok, protože jeho možnosti jsou nevyčerpatelné a my chceme dále objevovat….