Třídní učitelka:
Mgr. Silvie Rumreichová
Telefon do kabinetu:
546 419 276
E-mail:
rumreichova.s@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Amálka Ivančová, Adélka Markusová

15. 06. 2021

Organizace posledních červnových dnů

do středy 23. 6.     výuka dle rozvrhu

čtvrtek 24. 6.        odevzdávání učebnic 7. tříd

 – přineste si vygumované, slepené a připravené učebnice k odevzdání

 – konec vyučování 12:15

pátek 25. 6.          přebírání učebnic do 8. třídy

– přineste si vhodnou tašku na nové učebnice

– příprava třídy na malování

– konec vyučování 12:15

pondělí 28. 6.     výlet Ivančice – Senorady – Ketkovice – Ivančice

– odjezd z Ivančic 8:37 do Senorad

– procházka do Ketkovic

– odjezd z Ketkovic 12:42 (žáci z Ketkovic mají rozchod)

– předpokládaný návrat do Ivančic 13:08 (po příjezdu rozchod – žáci odchází sami domů)

– s sebou: vhodnou turistickou obuv, peníze na autobus a drobné občerstvení, svačinu, pití

úterý 29. 6.         SVČ – herní adaptační dopoledne (vybíráme 90 Kč)

středa 30. 6.       9:00  –  vydávání vysvědčení

– konec školního roku

21. 06. 2021

Divadelní představení Lucerna

Kdo by neznal pohádkový příběh z pera Aloise Jiráska Lucerna? Hra nás zavede do starého mlýna, ve kterém žije vodník, na zámek, kde tvrdou rukou vládne zlý a hamižný správce, a seznámíme se i s dalšími kladnými i zápornými postavami a jejich charakterovými vlastnostmi. Žáci obdrželi lístek s informacemi a s návratkou. Lístek si ponechte, návratku mi prosím přineste prosím co nejdříve.

Divadelní hra se odehraje v Mahenově divadle ve čtvrtek 9. září. Cena vstupenky je 190 Kč – máme objednanou první řadu! – cena dopravy vlastním autobusem je 80 Kč. Celkem tedy vybíráme 270 Kč.

Ráno se sejdeme v 7.50 h u Besedního domu, poté odjedeme objednaným autobusem do Brna, po zhlédnutí představení se přesuneme na náměstí Svobody, kde si budete moci koupit občerstvení.

Do Ivančic se vrátíme mezi 13.40 – 14.00 – dle dopravní situace. Návratem do Ivančic akce končí, žáci odchází sami od Besedního domu sami domů.

08. 06. 2021

Platby

Prosím o uhrazení platby za pracovní sešity na příští školní rok,

jedná se o anglický jazyk, dějepis a fyziku.

Celková částka je 484 Kč.

Doneste, prosím, do konce června.

Učebnice a pracovní sešity

 

 

16. 06. 2021

Hodina Aj

V dnešní a několika předchozích hodinách Aj se žáci věnovali tvorbě křížovky pro ostatní. Měli v ní využít znalosti nepravidelných sloves, která je nutné neustále opakovat. Doufám, že tato zábavná forma opakování žáky alespoň trochu pobavila.

10. 6. 2021

Jak se vyhnout kyberšikaně

V dnešní hodině občanské výchově jsme dokoukali seriál Martyisdead. Na tento seriál přímo navazovala krátká informační videa, ve kterých se žáci dozvěděli:
Na co si dát pozor, při seznámení na internetu.

Jak poznám, když mě někdo vydírá?

Co je to webcam trolling?

Jak poznat falešné fotografie?

Jak postupuje policie při vyšetřování?

Mohu najít člověka podle IP?

Kdo nejčastěji stojí za vydíráním po internetu?

Něco se stalo, co mám dělat?

Tento seriál má pokračování a již teď mám dojednáno, že nás v příštím školním roce tento projekt navštíví a žáci se dozví přímo od tvůrců a odborníků vše, co je bude na toto téma zajímat.

 

08. 06. 2021

Upozornění

Od 8. 6. 2021 je možná výuka bez roušek a respirátorů.
O přestávkách a ve společných prostorách povinnost nošení účinné ochrany dýchacích cest zůstává.

02. 06. 2021

Den dětí

Den dětí v hodině češtiny

Přes Fifinku, Pinďu, Bobíka a Mišpulína jsme se seznámili s komiksovým vypravováním a Den dětí jsme 1. června oslavili na školní zahradě s kresleným příběhem s postavami z Čtyřlístku.

Pojali jsme hodinu českého jazyka jinak – na sluníčku a čerstvém vzduchu, zábavněji a uvolněněji. Povídali jsme si, doplňovali jsme se, diskutovali jsme a využili jsme tak právě probíraný slohový útvar – vypravování. Moc jsme si to užili a určitě v této formě výuky nebudeme čekat na svátek dětí v příštím roce, ale využijeme možnost výměny třídy za zahradu v některé z následujících hodin češtiny. Rozpovídali se i ti, kteří jsou v hodinách spíše mlčenlivější. A to je důvod, proč to co nejdříve zopakovat.

31. 05. 2021

Hodina OSV

V dnešní hodině OSV jsme si opět vyzkoušeli skupinovou práci. Žáci si po skupinkách vylosovali 6 kartiček s různými slovy. jejich úkolem bylo spojit hlavy dohromady a vymyslet příběh, ve kterém se tato slova objeví. Pravidla byla jasná: příběh musí mít děj, šťastný konec a nesmí se v něm objevit násilí nebo neslušná slova. Po přečtení jednotlivých příběhů bylo velmi těžké rozhodnout, který byl nejlepší, protože úkol splnili všichni a to na jedničku :-).

 

27. 05. 2021

Nj

V dnešní hodině německého jazyka jsme si nejprve napsali malý testík na slovní zásobu a poté jsme se pustili do projektu na téma Mein Stundenplan. Naučili jsme se pracovat se slovníkem a osvojili si tak novou slovní zásobu.

27. 5. 2021

Hodina Ov

V dnešní hodině občanské výchovy jsem navázali na hodinu před čtrnácti dny, kdy se žáci vyjadřovali k nejen k distanční výuce, ale i covidu obecně.

A bohužel se velmi často objevovaly názory – trávil jsem více času na internetu, hrál jsem více  hry, našel jsem si na internetu nové kamarády,…

A tím jsme se přesunuli k seriálu o Martinovi, obyčejném klukovi, který se nezachoval dobře, vypustil na internet jedno hloupé video a tím se rozjel kolotoč vydírání, dalších nesmyslných výzev i tragických videích. Postupně rozmotáváme celé klubko jeho posledního měsíce. Konečného rozuzlení se ale dočkáme až v příštím týdnu.

Potěšilo mě, že někteří žáci si další díly již pustili, že je toto téma i Marthyho osud strhl, zaujal a snad ho budou brát i jako memento – varování, že takto tedy NE!

14. 05. 2021

Hodina Vv

V pátečních hodinách Vv žáci pracovali ve dvojicích. Komunikovali a domlouvali se na pracovním postupu, dílčích činnostech a barevné kombinaci. Koukněte na jejich krásné výtvory

 🙂 🙂 🙂

14. 05. 2021

Pokusy v hodinách F

V posledních 2 hodinách si žáci vyzkoušeli některé experimenty z fyziky. Týkaly se demonstrace stínu a polostínu. Dále si žáci názorně vysvětlili zatmění Slunce a Měsíce a fáze Měsíce.
14. 05. 2021

Hodina Ov

Po několika měsících jsme se opět setkali ve škole při hodině občanské výchovy, nelze se alespoň v krátkém zamyšlení nevrátit k tomu, v čem se již rok nacházíme. A to v době covidové. Žáci se tedy v krátkosti – přesněji řečeno v pěti bodech – zamýšleli, co jim covid dal a vzal.
Kdybych měla vybrat pár názorů:

Co hodnotím negativně?

Nebyl fotbal, musím nosit roušku, zrušily se výlety, i výlet do Anglie, nemůžu do kina, do restaurace, do obchodů, nevidím se s kamarády, učitel mi nemůže osobně vysvětlit látku, což je pro mě mnohem lepší, nedokázal jsem se v on-line výuce soustředit, nuda, nemohl jsem navštěvovat své příbuzné, domácí ponorka, umíralo hodně lidí, i mí příbuzní, musíme se testovat, stálá desinfekce,….

Co naopak hodnotím pozitivně?

Distatnčí výuka se mi líbí, nemuseli jsme se tolik učit, naučili jsme se, jak se v nové situaci chovat, měli jsme méně hodin, víc času na všechno, víc hezkých chvil s rodinou, zlepšení známek, pohodlí, mohl jsem si přispat, byl jsem méně unavený, naučil jsem se více pracovat s počítačem, mám více času na jiné aktivity – běh, kolo, …, zlepšil jsem své herní dovednosti, přečetl jsem hodně knih, dostal jsem nový pc, psa, pohodlí domova, nepíšeme tolik testů, více nových virtuálních přátel, více času na pc,…

V duchu posledních dvou bodů se naše hodina nesla i nadále, již před coronou byly stále slyšet názory – děti nechodí ven, jen stále sedí u počítače, ale během posledního roku jsou nucené strávit celé dopoledne u počítače, mobilu či tabletu.  A odpoledne se přece musí podívat co jen nového ve světě, na Facebooku, Instagramu,… A nevím, kde ještě. Úměrně strávenému času ve virtuálním světě stoupá úměrně riziko kyberšikany. Žáci dobře vědí, co se pod tímto pojmem skrývá, často se o tomto nebezpečí v různých hodinách se žáky bavíme. A proto jsem i já navázala a se žáky si pustili první dva díly seriálu Martyisdead, který je český a získal nejvyšší ocenění, které může televizní tvorba získat, což je americká cena Emmy. Pokud jste o této ceně neslyšeli, vězte, že je to stejné, jako kdyby film získal Oscara. Seriál strhnul celou třídu a prožívali s hlavním hrdinou jeho životní prohry. V příští hodině občanské výchovy budeme pokračovat ve sledování a následné debatě.

 

13. 05. 2021

Skupinová práce v hodině AJ

Včera si žáci po dlouhé době v hodině Aj vyzkoušeli skupinovou práci a současně i vazbu AS…AS, kterou jsme se učili předchozí hodiny. Žáci rozdělení do skupinek měli za úkol vymyslet alespoň 3 anglická slova, která odpovídají příslušnému výrazu. Některé jejich nápady byly opravdu vtipné 🙂

19. 05. 2021

Prezenční výuka

Od pondělí 24. května 2021 budou mít všichni žáci 2. stupně výuku pouze prezenční.

Testování žáků od 24. 5. 2021

 • Žáci budou testováni jednou týdně – vždy v pondělí v první vyučovací hodině.
 • Testování začne v 7.55 hodin.
 • Bude-li test žáka negativní, účastní se prezenční výuky.

Bude-li test žáka pozitivní, odchází s pedagogickým pracovníkem do samostatné místnosti a škola neprodleně kontaktuje zákonné zástupce, aby si dítě ihned vyzvedli.

 • Pokud dítě nebude v pondělí přítomno testování z důvodu omluvené absence, bude testováno ihned po příchodu do školy. Testování žáků bude probíhat vždy pod dohledem pedagogů.
 • Škola bude otevřená od 7.30 hodin, děti vstupují do budovy tak, jak jsou zvyklé.
 • Žáci budou mít po celou dobu výuky ochranu nosu a úst – chirurgickou roušku.
 • Po každém testování bude žákům vydáno potvrzení o negativním výsledku testu pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod.
 • Další informace o testování naleznete na této adrese: https://testovani.edu.cz/

Školní stravování

 • Ke školnímu stravování budou automaticky přihlášeni všichni žáci 2. stupně, kteří se běžně ve školní jídelně stravují.
 • Pokud se Vaše děti stravovat nebudou, oběd si, prosím, sami odhlaste.

Rozvrh hodin

 • Rozvrh hodin prezenční výuky bude totožný s rozvrhem hodin při běžné výuce. Vyučovat se budou všechny vyučovací předměty, režim hudební výchovy a tělesné výchovy bude upraven dle metodiky MŠMT.
 • Rozvrh hodin prezenční výuky od 24. 5. 2021 je zveřejněn ve školním systému Edookit.