11. února naše škola organizovala ve sportovní hale na Rybářské ulici okresní kolo v házené žáků 6. a 7. tříd. Soutěže dívek se zúčastnila pouze naše pořádající škola a ZŠ Měnín. V chlapecké kategorii se zúčastnily tři školy. ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Dolní Kounice a naše ZŠ V. Menšíka.

Dívky hrály spolu dva zápasy. Každý se hrál 2x 15 minut. Oba zápasy s převahou vyhrály a celkem bylo skóre 48 : 9. Klíčové hráčky mohly zůstat po několika minutách na střídačce. Zahrála si i děvčata z páté třídy, které měly start v okresním kole povolen. Tímto vítězstvím si děvčata zajistila postup do krajského kola, které se koná 31. 3. v Brně.

V kategorii chlapců HIII máme bohužel starších házenkářů málo. V sedmých třídách hrají házenou pouze tři žáci. Soutěže se ale mohli zúčastnit pouze dva. Doplnili je tři šikovní šesťáci. Tady ale hraje házenou jen jeden. Z pátých tříd šli pomoci čtyři žáci. Ti házenou chvilku dříve hráli. Bohužel se našemu týmu zápasy nepodařilo vyhrát. Obdrželi čestné porážky. Škoda, že v dnešní době sportuje stále méně dívek a chlapců.

Kdo si zaslouží pochvalu za příkladnou reprezentaci školy?
Ze sedmých tříd Mya, Martina, Kristýna, Adriana, Ema, Aneta, Kristýna, Ester, Viktorie, Štěpán a Luděk.
Ze šestých Adéla, Denisa, Michal, Honza a Michal.