Vítězové třídních kol recitační soutěže z prvního až pátého ročníku se sešli v úterý 28. ledna odpoledne, aby soutěžili ve svých kategoriích. Čekalo na ně nedočkavé obecenstvo.

Všechny účinkující, posluchače, rodiče a také paní učitelky, které tvořily odbornou porotu, přivítala paní zástupkyně Jitka Štorková. Jako minulý rok, tak i letos se přednášely básničky různých délek i témat. Z autorů vítězil ve výběru básník Jiří Žáček. Ke slyšení byly básně o pastelkách, přírodě, o zvířátkách….

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Soutěž zahájili šikovní druháci a třeťáci, pokračovali nejmladší prvňáčci a pak už přišla řada na ty nejostřílenější čtvrťáky a páťáky.

Při závěrečném hodnocení měla porota nelehký úkol, protože všechny děti měly připravené velmi krásné básničky. Proto si na vyhodnocení museli všichni soutěžící chvíli počkat. Když byly dopsány připravené diplomy, nastalo očekávané vyhlašování výsledků. Zase pěkně jedna třída za druhou. Někdy dokonce i děti z řad diváků samy uhodly pořadí jednotlivých soutěžících.
A jak to dopadlo?

1.      kategorie 2.      kategorie 3.      kategorie
1. místo – Lukáš H. 1. místo – Filip H. 1. místo – Tomáš P.
2. místo – Lucie M. 2. místo – Tereza Š. 2. místo – Bára H.
3. místo – Sára V. 3. místo – Zuzana M. 3. místo – Kamila Š.

 

První dva z každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okrskovém kole v kině Réna.