Jednou z tradičních činností v adventním čase je pečení a zdobení perníčků. Žáci I. stupně si mohli zdobení vyzkoušet v soutěži, která se konala 10. 12. Perníčky předpekly šikovné paní asistentky. Soutěžící si vybrali 3 různé tvary a mohli se pustit do díla. Během chvilky vznikaly krásné výtvory. Na většině soutěžících bylo znát, že nezdobí perníčky poprvé. Občas došlo k malým technickým problémům, ale nakonec dotvořili všichni.
Do soutěže se přihlásilo bezmála 50 zájemců od první do páté třídy. Děti byly rozděleny do dvou kategorií. 1. kategorii tvořili žáci první až třetí třídy, 2. kategorie byla určena čtvrťákům a páťákům. Vybrat nejlepší z tak velkého množství krásných a originálních výtvorů bylo po porotu složité. Po dlouhém přemýšlení byli oceněni tito soutěžící:
1. kategorie:
Dominička J., 3. třída
Peťa N., 3. třída
Eliška M., 3. třída

2. kategorie:
Barča H., 5. B
Verča B., 4. A
Jan Š., 5. B

Výherci dostali diplomy a malé dárečky, všichni si potom odnesli sladkou odměnu, v podobě vlastnoručně ozdobených perníčků. Celá akce se velice vydařila, provoněla nám školu a všichni jsme se mohli naladit na blížící se vánoční svátky.
Na závěr se sluší poděkovat paní Chvátalové za přípravu těsta.