V pátek 8. listopadu proběhl ve školní družině dlouho očekávaný Halloweenský karneval. Děti se na tuto událost velmi těšily, a tak se několik dnů věnovaly výzdobě družin a chodeb. Malovaly dýně, vyráběly masky, netopýry, kostlivce, duchy, zkrátka veškeré propriety, které k oslavám svátku duchů a strašidel patří. 

Ve strašidelném průvodu masek se za zvuků hororové hudby představily nejrůznější monstra – kostlivci, duchové, zombie, upíři a upírky, duch pradědečka, Harry Potter, čarodějnice, královna Zloba, čertice, Spiderman, pavoučí princezna,  Joker a dokonce i netopýr.

Po úvodní promenádě byla vyhlášena taneční soutěž, která proběhla podle Just Dance na písničku skupiny Limbo. Nejlepší tanečnice a tanečníci obdrželi psací blok a sladkost a aby se všechna strašidla trošku zklidnila, soutěžilo se v pojídání popcornu. Po této aktivitě si děti zahrály kruhovou hru v předávání pavouků a vyzkoušely si podlézání lana ve dvojicích.

Vyvrcholením bláznivého odpoledne bylo vyhlášení nejoriginálnějších a nejstrašidelnějších masek. Opět zvítězilo více dětí, neboť vybrat ty nejlepší bylo opravdu těžké. A kdo vyhrál? Nejoriginálnějšími maskami se stali strašidýlko Peprník a bezhlavý rytíř. Kromě cen a sladkostí dostaly ta nej strašidla muffin upečený maminkou Elišky Tiché, za které ji tímto děkujeme.

Halloween je za námi a nám nezbývá než se těšit na další karnevalovou show – tentokrát masopustní.

Děti a vychovatelky ŠD