2. října se na fotbalovém hřišti v Želešicích sešlo 7 nejlepších škol z celého okresu, aby se spolu utkaly podle pravidel minifotbalu vydaných ČMFS. Hrálo se na polovině travnatého hřiště v počtu 6 + 1 hráčů po dobu 15 minut. Protože bylo 7 škol, po rozlosování jsme se rozdělili do 2 skupin:
A skupina – Židlochovice, Nedvědice, Střelice, V. Menšíka Ivančice
B skupina – Želešice, Újezd u Brna, Veverská Bítýška

Ve skupině se hráči utkali každý s každým. Pak se hrálo křížem. Tzn. hrála vítězná škola z A skupiny se školou na druhém místě z B skupiny a obráceně. Naši skupinu vyhrála na vzájemné zápasy ZŠ Nedvědice. Ta se utkala se ZŠ Želešice. Naše škola skončila ve skupině druhá a utkala se se ZŠ Újezd u Brna. Tu jsme s přehledem porazili. O první místo jsme se opět utkali se ZŠ Nedvědice z naší skupiny. I když jsme hráli lépe, bohužel zápas dopadl nerozhodně. Po 5 penaltách byl stav opět nerozhodný. Pak už rozhodovala pouze další šestá penalta. Tu jsme neproměnili a soupeř ji dal. Do očí se nám draly slzy. Chlapi ale nepláčou. Tak moc jsme si přáli vyhrát. No ale 2. místo v okrese je samozřejmě velký úspěch. Škoda, že jsme neměli trošku toho štěstíčka. Ne vždy vyhraje ten, který hraje lépe. Rozhodující jsou branky.
Děkuji všem hráčům za příkladnou reprezentaci školy.
Školu reprezentovali a velkou pochvalu si zaslouží: Adam, Ondra, Radim, Dan, Matyáš, Patrik, Michal (deváťáci), Francesco a nejmladší Michal.

Dana Kuczmanová