Třídní učitelka:
Mgr. Kateřina Šafránková
Telefon do kabinetu:
546 451 583
E-mail:
safrankova.k@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Nela Novotná, Marek Stavinoha

 

 

 

Co nás čeká ...

Listopad

27. 11. Vánoční focení – 1. st.+ sourozenci z 1. st.

28. 11. Vánoční focení – sourozenci obou stupňů

 

Pečení s finalistou MasterChefa Janem Vorlem

V rámci projektu “Odborníci v naší škole” se nám podařilo přemluvit finalisty MasterChefa Jana Vorla, aby se za námi přišel podívat, pohovořit o svých zážitcích a dokonce i upéct výborný dezert. Nejdříve se žáci s Honzou seznámili a povídali si o soutěži, nejoblíbenějších jídlech i vaření. Překvapilo je, že před pár lety nyní již zkušený kuchař Honza seděl v jejich lavicích a neměl tušení, že jednou překoná více než padesát soutěžících a zúčastní se finále celosvětově známé soutěže.

Honza si pro žáky připravil překvapení – s jeho pomocí upekli čokoládové dortíky, ze kterých po rozříznutí vyteče čokoláda. Pro vyrovnání chutí byly dortíky servírovány se zakysanou smetanou, malinami a mátou. Všichni byli z dezertu nadšení a odcházeli s pusou plnou čokolády. Po Honzově návštěvě se objevili třídní kuchaři a Sára dokonce přinesla ochutnat lívanečky s čokoládou.

Vaření s Honzou jsme si užili a určitě přijdeme ochutnat další jeho dobroty, pokud se Blbý vařečky objeví v Ivančicích.:-)

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Světový den laskavosti

V pondělí 13. 11. 2023 jsme si připomněli Světový den laskavosti. Zavzpomínali jsme, jaké dobré skutky jsme vykonali – a že ji nebylo málo. Žáci pomáhali s taškami starým lidem, najít rodiče ztraceným dětem, zavolali pomoc lidem v nouzi a samozřejmě spoustu dalších malých laskavostí, které potěší. Také jsme si vyrobili velká i malá srdíčka a naplánovali, jaké další dobré skutky vykonáme. Aby toho nebylo málo, celý den jsme sbírali razítka za drobné laskavosti – nejvíce jich nasbírala Sára, Šimon, Agy a také obě Aničky, Nela a Fíla. Děkujeme 🙂

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Vánoční hvězda 2023 – humanitární akce

Naše škola se připojila k 26 – leté tradici prodeje Vánoční hvězdy – živé květiny.

Z takto získaných prostředků přispějete na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandartního vybavení a zdravotních potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám a na rekondiční pobyt pro malé pacienty.

Květiny můžete objednávat do 13. 11. 2023 u třídních učitelů.
K objednávce přidejte i peníze za objednané vánoční růže.

 Vánoční hvězdy obdržíte 30. 11. 2023.

Podrobnosti o ceně a možných velikostech naleznete v objednávkovém listu v ŽL.

Děkujeme všem, kteří pomohli a pomohou!

 více na www.sanceolomouc.cz

 

ČJ – skupinová práce

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 jsme probírané učivo na psaní slov s předponami s, z, vz procvičovali formou skupinové práce. Žáci postupně plnili 5 úkolů na dané téma. Vyhledávali vhodná slova, doplňovali správné tvary slov, spojovali dvojice slov, určovali směry u předpony s a u osmi vylosovaných kartiček doplňovali dané předpony a poté je přepisovali. Tato forma práce byla velmi vydařená, žáci spolu výborně spolupracovali, všichni se zapojili a pracovali s chutí a elánem. Více uvidíte na fotografiích.

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Hra na zahradníky

Pracovní činnosti jsme tentokrát měli zaměřeny na pěstování a péči o pokojové rostliny.
Žáci 5. třídy dostali do každé z šesti skupin jednu pokojovou rostlinku v bílém květináči, o kterou se budou následně starat. Jejich úkolem bylo vyzdobit si květináč tak, aby si rostlinku poznali. Dále odpovídali na otázky z pracovního listu týkající se rostlin. Na tabletech vyhledávali informace o pokojových rostlinách a jejich pěstování, aby nejdůležitější mohli napsat do svého projektu a na druhém tabletu plnili úkoly ze vzdělávacího webu Umíme fakta. Žáci se tak naučili poznat některé z pokojových a okrasných rostlin dle obrázkového pexesa a otázek.
Péče o rostliny může žákům pomoci v zodpovědnosti a starosti o něco živého. Musí své rostliny dostatečně zalévat, poskytovat jim světlo a péči. Věřím v to, že se o své rostliny budou pečlivě starat, aby jim co nejdéle zpříjemňovali prostředí jejich třídy.

L. Procházková

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Sladké pečení

V rámci projektu “Odborníci v naší škole” navštívil některé třídy pekař pan Filip. Využili jsme těsto, které zbylo z jeho známých sladkých preclíků a upekly jsme si vlastní rohlíčky a písmenka. Upečené rohlíčky jsme namočili do cukru a těšili se na dezert. Nejhorší bylo odolat a neochutnávat horké pečivo. Hostina nás čekala až druhý den a všichni si moc pochutnali. Děkujeme za výborné těsto. 🙂

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Halloweenské řádění

31. října se ve světě slaví anglosaský svátek Halloween. Oslavy proběhly i u nás na 1. stupni. Po celé budově byly rozmístěny různé úkoly a jejich splněním získávali žáci razítka. Na závěr byla připravená sladká odměna. V naší třídě si žáci zkoušeli přiřadit anglická slovíčka k halloweenským obrázkům, na jiném stanovišti si zahráli na mumie nebo strašidelnou verzi hry Simon says. Všechny aktivity jsme si užili. 🙂

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz