Třídní učitelka:
Mgr. Kateřina Šafránková
Telefon do kabinetu:
546 451 583
E-mail:
safrankova.k@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Nela Novotná, Marek Stavinoha

 

UPOZORNĚNÍ

Od 20. května 2024 až do odvolání budou v průchodu budovy ZŠ V. Menšíka Ivančice na Komenského náměstí 7 probíhat stavební úpravy.

Upozorňujeme žáky a rodiče, aby se v těchto prostorách nezdržovali, pouze bezpečně procházeli.

Žáci se nebudou shromažďovat ani na školním dvoře, ani před budovou školy. Opatření se vydává z důvodu bezpečnosti žáků a jejich rodičů.

    Mgr. Lenka Vokurková

 

Ceny pracovních sešitů do 6. třídy:

Dějepis – 89 Kč

Hravá fyzika – 109 Kč

Aj Project 1 – 352 Kč

Celkem: 550 Kč

Peníze za PS vybírám do 3. 6. 2024.

 

Co nás čeká ...

Květen

30. 5. 2024 Muzikál ZUŠ – Kráska a zvíře, 9.00 (vybíráme 50 Kč)

31. 5. 2024 Den dětí, park Réna

 

Děn dětí

 

Školní výlet – Vida Centrum, Brno

Kdy: 20. 6. 2024, odjezd v 8.00, návrat cca 14.00

Program: 

– 3D kino Království zvířat

– výukový program Cesta do nitra Země

– prohlídka expozice

Na výlet vybírám 180 Kč na vstup a program. Dopravu hradí škola z financí z projektů a ze SRPŠ.

Prosím o platbu do 7. 6. 2024, děkuji. 

 

Český den proti rakovině

I tento rok na se naše škola dne 15. 5. 2024 zapojila do Českého dne proti rakovině.

Od dobrovolníků – žáků osmé třídy jsme zakoupením kvítku měsíčku lékařského darovali peníze na boj proti rakovině.

 

Učíme se venku

Již několik vyučovacích hodin jsme využili přívětivého počasí na procvičování angličtiny venku. Školní hřiště je výborné místo na běhací diktát nebo hru Simon Says, trávník nabízí příjemné posezení při jednoduché anglické konverzaci a v celém parku je dostatek prostoru pro každého se zajímavými pracovními listy. Pokud počasí dovolí, určitě budeme ve vyučování na čerstvém vzduchu pokračovat.

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

Žákovská akademie

V úterý 7. 5. 2024 se náš skvělý tanečník Šimon proměnil na nového Michaela Jacksona a ostatní žáci 5. třídy na jeho taneční skupinu. Ke dni matek si přichystali zajímavé taneční vystoupení na Žákovské akademii. Všem žákům děkuji za obrovské odhodlání naučit se nelehké taneční kroky. V našem velkém počtu nebylo jednoduché se “sehrát”, ale myslím si, že se všichni velmi snažili. Jste super! 🙂

 

Čtenářský deník č. 2 - Detektivka

Žáci si během dvou jarních měsíců četli knihu s detektivní zápletkou. Někteří využili nabídky autorů od p. učitelky, někteří zvolili vlastního autora nebo autorku. Velkou roli v tomto zaměření hráli také zahraniční spisovatelé.

Neboť se již blížíme ke konci 5. třídy a ukončení studia na 1. stupni, měli žáci knihu prezentovat vlastními slovy a přesně formulovat danou dějovou zápletku. Některým čtenářům se to dařilo výborně, bylo vidět, že je kniha zaujala a nečetli ji pouze z důvodu nutnosti. Občas se ale přihodilo, že nám sdělené informace o knize přesný děj knihy nevysvětlily. Tam jsme se museli více vyptávat a hledat pachatele.

Na téma Detektivka jsme se zaměřili také v našem projektovém dni, tak to pro žáky nebylo úplně nové téma. Všichni čtenáři si zaslouží pochvalu za zvládnutí ústní prezentace. Mluvit před třídním kolektivem není občas jednoduché, ale i tímto způsobem se žáci učí komunikovat a vyjadřovat se před ostatními.

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
 

McDonalds Cup 2024

Dne 18. 4. 2024 se vybraní žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili fotbalové soutěže McDonald´s Cup 2024 na stadion FC Ivančice. I když se umístili na 7. místě, všichni se snažili co nejlépe reprezentovat naši školu a chovali se jako správní týmoví spoluhráči. Žáci neměli možnost společně trénovat a na prvním zápase to bylo znát, ale již v průběhu druhého zápasu se pěkně sehráli a hráli velmi dobře. Soupeři byli někteří silnější, další více sehraní, avšak i tato zkušenost hráče velmi obohatila a v dalších soutěžích budou zase o něco zkušenější. Děkujeme všem fotbalistům za reprezentaci naší školy! 🙂

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz