Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve školní družině, jsme se předposlední únorový týden začali připravovat na maškarní karneval. Nejprve jsme vyzdobili prostory družiny barevnými girlandami a maskami, které jsme po celý týden vyráběli, nafoukli barevné balonky, a když si děti v pátek 22. února přinesly převleky a masky, karnevalový rej mohl začít.

Při úvodní promenádě se představily různé pohádkové a nadpřirozené bytosti i zvířátka. K vidění byl Spiderman, Transformers, čarodějnice, netradiční maska polotučné mléko, medúza, strašák do zelí, roztleskávačka, medvídek panda, ninja, zajíček, Havajanka a spousta dalších krásných masek.

Po vyhlášení soutěže o nejlepšího tanečníka a tanečnici začaly děti podle Just Dance za zvuků písně Swish, swish předvádět co nejpřesnější taneční pozice.

Po tanečních výkonech byly pro všechny připraveny různé hudebně – pohybové soutěže: tanec s balonkem mezi čely, tanec podle vylosované kartičky s označením části těl, hry v družstvech.   Po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna.

Vyvrcholením karnevalového odpoledne bylo samozřejmě vyhlášení nejhezčích masek. První cenu získala tajemná svítící Medúza, druhé si zaslouženě odnesl Křemílek a třetí místo obsadil strašák do zelí. Odměny, sladkosti a nafukovací balonky čekaly i na ostatní masky.

Na závěr maškarního rejdění si všichni zatančili Ptačí tanec a Mašinku a příjemně unaveni a rozveseleni se rozloučili s příslibem dalšího karnevalu, tentokrát Halloweenského.