Třídní učitelka:
Mgr. Andrea Marušová
Telefon do kabinetu:
546 419 275
E-mail:
marusova.a@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Vašek Růžička
Třídní kniha:
Martin Procházka
Služba:
každý týden jiná
15. 11. 2018

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno

na pátek 21. prosince 2018,

čtvrtek 3. a pátek 4. ledna 2019

z důvodu rekonstrukce technologického zařízení školní jídelny.

01. 10. 2018

Plán na měsíc listopad

22. 11.2018 – Veletrh středních škol – BVV – Brno

30. 11. 2018 – Rozsvěcení vánočního stromu, 15:00

      

 

05. 11. 2018

Veletrh SŠ

Ve čtvrtek 22. listopadu se vydáme do Brna na BVV na Veletrh středních škol. Dostanete jedinečnou možnost zjistit vše potřebné o dalším studiu a můžete si rovnou prohlédnout nejžádanější profese.
Cena vstupného je 5 Kč, cena autobusu tam i zpět je 75 Kč. Celkem tedy vybíráme 80 Kč.
Ráno přijdete jako obvykle do školy, budete mít první hodinu a kousek druhé vyučovací hodiny.
V 9. 15 h přejdeme k Besednímu domu a v 9.30 h odjedeme objednaným autobusem do Brna.
Návrat bude opět k Besednímu domu, kde bude ve 13.00 h rozchod.

Více informací: http://www.jilova.cz/veletrh-strednich-skol/

15. 11. 2018

Mluvím, mluvíš, mluvíme

O tom, jak jsme se naučili komunikovat od za celou dobu povinné školní docházky se postupně přesvědčujeme v hodinách slohu. Bez ostychu, s lehkou trémou, ale s vědomím, že zaujmeme posluchače ve třídě a svým projevem je obohatíme. Téma je dané a jasné – popis činnosti. Různé činnosti. První odvážlivci nám mluvené slovo předvedli s kuchařským uměním.

Vašek se převtělil do role barmana a připravil nám skvělé nealkoholické mojito! S mátou, limetkou, třtinovým cukrem, ledem i brčkem, dokonalá příprava i provedení.

Marťa oblékl kuchařskou zástěru, čepku a práce mu šla moc hezky od ruky. Marťasburgry se mu povedly na jedničku, až jsme se všichni olizovali.

 

František v mezičase bravurně rozložil, vyčistil a složil zbraň. Samozřejmě pouze maketu. Během mluvního cvičení bylo znát, že se této problematice věnuje a vyzná se v ní.

15. 11. 2018

Čeština s Lyrou

Ve středu 14. listopadu jsme výuku zahájili v rytmu velmi povedeného vystoupení zpěváků z hudební soutěže Lyra 2018. My v publiku jsme zpívali, tančili, tleskali, pohupovali se do rytmu a někteří dokonce i vyhráli! Moderátor nás ocenil slovy, že jsme skvělé publikum. A byli jsme. Zpěváci byli úžasní, dokonce Elizabet z 5. třídy reprezentovala přímo naši školu. A že jí to teda zpívá! Navštěvujeme tuto hudební projekci každý rok a výkony vystupujících jsou rok od roku lepší. My jsme byli, bohužel, letos naposledy. A proto jsme si to patřičně užili.

12. 11. 2018

Hledáme nejlepšího MLADÉHO CHEMIKA

V pondělí 12. 11. 2017 jsme se v hodinách chemie pustili do hledání nejlepšího mladého chemika. Aneb všichni žáci devátých ročníků se zúčastnili soutěže, pořádané Střední průmyslovou školou chemickou v Brně, “Hledáme nejlepšího mladého chemika”. Na žáky čekalo spousta chemických úkolů, tajenek a rébusů. A jak si naši žáci vedli? To se dozvíme již brzy.

12. 11. 2018

Intervaly v matematice

V hodině matematiky jsme začali novou látku – lineární nerovnice. Součástí této látky je zvládnutí intervalů. Rozdělili jsme se do skupinek, kde jsme dostali sadu kartiček. Sada obsahovala název oboru čísel, výsledek lineární nerovnice, číselnou osu a interval. Tyto čtyři kartičky jsme se snažili správně přiřadit k sobě, aby vše na sebe navazovalo.

12. 11. 2018

Sběr pomerančové kůry

Kůru noste usušenou a zváženou třídní učitelce. Děkujeme. Více informací, proč pomáháme při sběru pomerančové kůry naleznete pod následujícím tlačítkem.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra slouží k výrobě kandovaného ovoce, používá se k dochucení cukrářských výrobků nebo jako zdobný potravní doplněk. Už méně známé je její léčivé působení. V pomerančové kůře je koncentrována mnoho cenných látek. Rozhodně se tak nedá považovat za jakýsi bezcenný obal nebo odpad.

Jak na nás působí

V pomerančové slupce je shromážděno mnoho léčivých látek. Velmi bohatá je například na obsah bioflavonoidů. Lidské tělo si tyto látky samo nedokáže vytvořit a proto je musí získávat z potravy. Bioflavonoidy jsou velmi důležité pro správnou funkci a kvalitu cév. Jsou také nezbytné pro optimální využití vitaminu C v organismu. Pomáhají chránit tělo před vnějšími vlivy, posilují imunitní systém a tím pozitivně ovlivňují řadu zdravotních problémů.

31. 10. 2018

Sbírka dětského oblečení a obuvi

ZŠ V. Menšíka Ivančice vyhlašuje celoškolní sbírku oblečení a obuvi pro děti ve věku od 0 do 15 roků z MŠ, ZŠ a DD v Ivančicích.

Děkujeme

11. 10. 2018

Zájezd do vánočních Drážďan

Zájezd do vánočních Drážďan

V pátek 7. prosince 2018 pořádá naše škola pro žáky 6. až 9. tříd zájezd do vánočních Drážďan. Odjezd od školy je naplánován v ranních hodinách, během dne absolvujeme procházku saskou metropolí, navštívíme vánoční trh Striezelmarkt spojený s nákupem dárečků nebo tradičního občerstvení.  Odjezd zpět do České republiky je naplánován v podvečerních hodinách.

Cena zájezdu ve výši 800 Kč zahrnuje:

  • dopravu zahraničním autobusem (DVD/USB, bufet, WC)
  • komplexní cestovní pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost za škodu, storno zájezdu, úraz, zavazadla)
  • průvodce CK po celou dobu pobytu
  • informační materiály

Více informací a přihlášky: Mgr. Dana Špidlíková, kabinet cizích jazyků, tel. 546 419 274

 

06. 11. 2018

100 let republiky

Celý pátek 26. října se nesl ve znamení oslav Československé republiky. Žáci během dopoledne prošli různými aktivitami, seznámili se s tím, jak žili obyčejní lidé, jak vypadaly mince a bankovky před sto lety, jaký byl průměrný plat v různých zaměstnáních, co kolik stálo, jaká byla dobová móda, jací prezidenti se v uplynulých stech letech vystřídali, fakta o TGM. Celou akci jsme zakončili zasazením lípy v parku Réna. Zasazením  lípy nás provázel pan Dymáček, který nás seznámil s pravidly, které bychom měli celý život dodržovat a bude se všem žít lépe. Jsou to: PRAVDA, VÍRA, SVOBODA, DŮSTOJNOST.

18. 09. 2018

Pomáháme lesní zvěři

Milí žáci,
lesní zvířátka čeká opět mrazivá zima,  proto vás prosí o pomoc.

Zapojte se do sběru kaštanů a žaludů a nasbírané plody přineste do školy. Odtud pak budou odvezeny do hájovny. Zvířátka si na nich v zimě určitě rádi pochutnají.

06. 09. 2018

Sběr papíru

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. Objemnější balíky prosím ukládejte rovnou do sběrné nádoby, která se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

Děkujeme
06. 09. 2018

Recyklohraní

Od 4. 9. 2018 můžete odevzdávat vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče do připravených sběrných  nádob ve škole.