Ve čtvrtek 12. září se žáci  9. ročníku  v dopoledních hodinách zúčastnili v Brně Veletrhu odborného vzdělávání a pracovních příležitostí, který byl součástí 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Veletrh odborného vzdělávání s prezentací 20 škol technického zaměření zájemcům umožnil blíže poznat nabízené učební a studijní obory, možnosti studia, mimoškolních aktivit a také perspektivy následně nabízené zaměstnavateli. Situace na trhu práce potvrzuje, že strojírenství, průmyslová automatizace, elektrotechnika, automobilový průmysl a další technické obory mají v Jihomoravském kraji dlouhodobě významné místo a po ukončení studia mohou absolventi těchto technicky zaměřených oborů najít dobré a kvalifikované uplatnění. Doufejme, že veletrh aspoň některým žákům napomohl v těžkém rozhodování, jakou školu a profesi si mají zvolit.

Za symbolickou 1 korunu jsme navíc dostali vstup do vědeckého parku VIDA, kde jsme kromě prohlídky absolvovali také program ESCAPE GAME. Byl to poučný a zároveň zábavně strávený čas, jak potvrzují sami žáci:

Navštívili jsme strojírenský veletrh, kde jsme si prohlédli prezentační stánky středních a vysokých škol. Někteří si odsud odnesli myšlenku, kam chtějí jít na školu, jiní alespoň propisku. Dále jsme zde navštívili Vida centrum Brno. Ve Vida centru jsme otestovali naši skupinovou spolupráci na Escape game a také jsme si zde zkusili různé vědecké pokusy.   

  Sebastián Hypr, 9. A

Cesta uběhla rychle, za chvilku jsme byli v Brně. Prošli jsme skoro na konec výstaviště do pavilonu Z. Tam nám paní učitelka dala rozchod na prozkoumání všech škol, co tam byly. Potkala jsem tam i svoje sestřenice Simču s Nikčou. Celou výstavu jsem si moc užila, ale hrozně mě bolely nohy…  

Kristýna Křížová, 9. B

Strojírenský veletrh byl super, ale jídlo tam bylo drahý. To mě ale nezastavilo! Po veletrhu jsme šli do Vida centra na Escape game. Tam jsme hodně spolupracovali a byla to zábava. 

Marek Honiš, 9. A

Nejvíce se mi líbil robot, se kterým jsem si dával soutěž, kdo rychleji složí Rubikovu kostku. Byla tam spoustu zajímavých věcí, jako například 3D tiskárna, drony, roboti, auta a letadla. Na Escape game jsme měli za úkol utéct z místnosti tím, že zjistíme kód pomocí splnění různých úkolů. Na konci jsme se sešli a shodli se na řešení, bohužel jen 9 ze 13 kódů bylo správně a to nestačilo.

Mirek Vald, 9. B

Celý výlet byl super. Nejvíce se mi líbilo ve Vida centru, kde jsme šli do místnosti a museli jsme vyplnit všechny úkoly, aby nám otevřeli dveře. Bylo to super, škoda že jsme tam nebyli déle! 

Dan Ravel, 9. B